Trencz to niezbędny element kobiecej garderoby, który nigdy nie wychodzi z mody i zawsze sprawdza się podczas wczesnowiosennych dni. Choć klasyczne, beżowe prochowce nadal są na czasie, tej wiosny rozszerzą swoją gamę kolorystyczną o nowe barwy i desenie. Jakie zatem kolory, wzory i fasony trenczy okażą się przebojem wiosennego sezonu? Zobaczmy co na ten temat powie nam dzisiejszy wpis.

Trencz o modnym kolorze i wzorze

Tej wiosny hitem okażą się płaszczyki w kolorze głębokiego granatu, beżu z domieszką szarości, gołębiego błękitu oraz kremowej zieleni w odcieniu khaki. Niezmiennym przebojem pozostają zwierzęce wzory, zatem w butikach nie zabraknie kurtek i wiosennych płaszczyków w ten deseń. Ale największym przełomem w nadchodzącym sezonie jest powrót do wyrazistych kolorów. Jakich? Obok klasycznych beżowych i karmelowych trenczy, będziemy nosić te w kolorze fuksji, oranży, soczystej zieleni i cytryny. To doskonały przykład klasycznej, ponadczasowej elegancji, w nowoczesnym wydaniu. Z czym możemy łączyć tak zdecydowane kolory płaszczy? Najlepiej jest zestawiać je z czarnymi lub beżowymi, minimalistycznymi dodatkami.

Cytrynowy płaszczyk

Cytrynowy płaszczyk (Źródło: vinted.pl)

Modne fasony

Jakie trendy co do wiosennych płaszczy panują w fasonach? Do łask powraca trencz rodem z lat 80: szeroki, luźny, o długości midi lub maksi. W tym sezonie prochowce będziemy nosić z paskiem, który ma za zadanie podkreślić naszą talię. Hitem staną się także bufiaste rękawy w stylu lat 80. Fasony prochowców okażą się proste, a nawet oversizowe. Wśród trenczy wiosną panować zatem będzie prostota, którą można przełamać za pomocą dodatków. Doskonałym uzupełnieniem dla okryć wierzchnich, mogą stać się zamszowe buty w kowbojskim stylu, beret z grubej wełny o klasycznym fasonie, zwiewna apaszka lub torebka w modny zwierzęcy wzór.

Trencz oversize długości midi

Trencz oversize długości midi (Źródło: ceneo.pl)

Jak co roku, również tej wiosny warto wyciągnąć ze swojej szafy trencz. W tym sezonie nie musi być on klasyczny – beżowy lub karmelowy. Może on przybrać nowe barwy, nawet te bardzo zdecydowane. Kroje płaszczy w tym roku będą natomiast przypominać oversizowe, proste prochowce z lat 80 ubiegłego wieku.