Jest miękki i smaczny. Pasuje do kawy, herbaty, czy soku. Przybiera różne kształty i rozmiary. Może być oblany lukrem, czekoladą lub oprószony pudrem. Zgodnie z długoletnią tradycją, to właśnie dzisiaj obchodzi swoje święto. Mowa oczywiście o pączku. I choć posiada tyle zalet, to ma też jedną wadę – dostarcza nam aż 300 pustych kalorii. Oto kilka sposobów, by go nieco odchudzić.

Przygotuj pączki samodzielnie

To klucz do sukcesu. Dlaczego? Ponieważ wtedy dużo łatwiej skontrolować ilość dobieranych składników, ale również zastąpić te najbardziej kaloryczne – lżejszymi zamiennikami, takimi jak:

  • miód czy brązowy cukier – zamiast cukru białego;
  • domowa konfitura – zamiast kupnej lub nadzienie twarogowe bądź mrożone owoce;
  • olej roślinny – w zastępstwie za smalec.

Wybierz pączki posypane cukrem pudrem

Jeśli nie bardzo masz ochotę na samodzielne smażenie pączków, to decydując się na kupne, wybieraj te posypane cukrem pudrem. Będą mniej kaloryczne.

Idź na zakupy po śniadaniu

…czyli zadziałaj w myśl zasady, żeby nie robić zakupów spożywczych o pustym żołądku. Wtedy zwiększa się Twoja szansa na to, że w Twoim koszyku wyląduje dużo mniej pączków.

Idź na zakupy bez karty i całego portfela

To też dobre rozwiązanie, gdy nie chce Ci się samodzielne przygotowywać pączków. Samo solidne postanowienie, że „wyjdę z cukierni tylko z jednym pączkiem” może okazać się wyzwaniem, z którym sobie nie poradzisz, mając przy sobie więcej gotówki. Jeśli jednak pójdziesz do sklepu z równo odliczoną kwotą, zwiększasz swoje szanse.

Zamiast kolacji – spacer

Gdy mimo wszelkich prób nie uda Ci się oszukać żołądka w Tłusty Czwartek, to … nie jedz już kolacji, a tuż przed snem udaj się na co najmniej 30 minutowy spacer.