Intensywna rehabilitacja połączona z relaksem i wypoczynkiem w wyjątkowym miejscu? To możliwe, pod warunkiem, że wybierzesz się nad Bałtyk. W wielu miejscach polskiego wybrzeża znajdziesz ośrodki oferujące turnusy rehabilitacyjne dla osób z różnymi dolegliwościami zdrowotnymi.

Wyjazd nad polskie morze to okazja do oderwania się od codziennego życia, podziwiania pięknych widoków, spacerów po plaży, wdychania dużych ilości korzystnego dla zdrowia jodu, a także wiele form relaksu, wśród których każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb. Wystarczy kilka dni nad Bałtykiem, by naładować wewnętrzne baterie, wypocząć i poczuć się dużo lepiej niż przed wyjazdem. Jeszcze więcej korzyści dostarczysz zarówno swojemu organizmowi, jak i psychice, jeśli zdecydujesz się na profesjonalnie zorganizowany turnus rehabilitacyjny. W ciągu dnia będziesz uczestniczyć w licznych zabiegach leczniczych czy fizjoterapeutycznych, a w czasie wolnym będzie okazja do korzystania ze wszystkich atrakcji polskiego wybrzeża.

Zalety turnusów rehabilitacyjnych nad morzem

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem to doskonała okazja, aby w wyjątkowych warunkach podreperować zdrowie i zniwelować te dolegliwości, które na co dzień utrudniają funkcjonowanie. Wyjazdy przeznaczone są dla osób w każdym wieku oraz zmagających się z różnego rodzaju chorobami – od problemów z kręgosłupem i narządami ruchu, przez choroby serca i układu krążenia aż po choroby neurologiczne i dolegliwości związane ze zdrowiem psychicznym. Turnusy organizowane są w wyspecjalizowanych ośrodkach, które posiadają doświadczoną kadrę lekarzy i rehabilitantów. Każdy uczestnik turnusu najpierw spotyka się z lekarzem, który na podstawie indywidualnego wywiadu i badania zleca zabiegi i inne formy terapii, jakie odbywać się będą podczas kolejnych dni turnusu. Ośrodki realizujące turnusy rehabilitacyjne oferują masaże, kąpiele lecznicze, zabiegi fizjoterapeutyczne z wykorzystaniem laserów, prądów, krioterapii i fali uderzeniowej. Są też ćwiczenia pod okiem doświadczonych rehabilitantów i instruktorów.

Korzystny wpływ nie tylko na zdrowie

Szereg zabiegów, jakie czekają uczestników turnusów rehabilitacyjnych nad morzem to gwarancja, że po kilku lub kilkunastu dniach poczują się oni dużo lepiej. Korzyści zdrowotne to nie jedyna zaleta takich wyjazdów. To również okazja do budowania i wzmacniania relacji społecznych, nawiązywania nowych znajomości, uczestniczenia w atrakcyjnych zajęciach grupowych. Na takim turnusie z pewnością odnajdą się osoby niepełnosprawne, a także seniorzy, którzy na co dzień mają ograniczone kontakty z ludźmi, niewiele dodatkowych zajęć, za to mnóstwo wolnego czasu. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny pozwala nie tylko podreperować zdrowie, ale również wprowadzić sporo zmian w codziennym życiu – efekty nadmorskiej terapii mogą przerosnąć oczekiwania.

Warto wybierać sprawdzone ośrodki

Oferta wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne jest z roku na rok coraz większa. Do wyboru mamy turnusy dłuższe lub krótsze, intensywne i pełne zabiegów lub połączone z relaksem i wypoczynkiem. Jeśli chcesz wybrać się nad morze w celu podreperowania zdrowia, wybieraj znane, cenione i renomowane ośrodki. Przed rezerwacją oferty warto sprawdzić standard obiektu, wyposażenie ośrodka, ze szczególnym uwzględnieniem oferty zabiegowej i rehabilitacyjnej, a także opinie pacjentów, którzy już mieli okazję w danym miejscu rehabilitować się i wypoczywać. Wyjazd na turnus rehabilitacyjny wiąże się z kosztami – warto inwestować wyłącznie w sprawdzoną ofertę.