Brigitte Bardot to słynna aktorka lat 50 i 60 ubiegłego wieku. Jednak w pamięci milionów ludzi na całym świecie, zapisała się ona przede wszystkim jako ikona i trendsetterka mody. Bujna, natapirowana blond fryzura, czarna kreska na oku, wydatne usta i kobiece stroje, w nadmorskim stylu prosto z wybrzeży słonecznego Saint Tropez, to atrybuty nieodłącznie związane z Brigitte Bardot, którą w Polsce zwykło się nazywać Bardotką. Poznaj sekrety stylu francuskiej ikony lat 60. Być może niektóre z poniższych inspiracji, postanowisz wypróbować na sobie, podczas tegorocznego lata.

Fryzura jak u Bardotki

Fryzura Brigitte Bardot

Źródło: www.dirtylooks.com

Aby stworzyć fryzurę w stylu Brigitte Bardot, musisz przygotować kilka niezbędnych akcesoriów, takich jak: dobry lakier do włosów i grzebień do tapirowania. Przydatna może się również okazać pianka do włosów, która nada im odpowiednią objętość oraz wałki o dużej średnicy, do podkręcenia poszczególnych pasm. Jedną z charakterystycznych fryzur Bardotki, była burza rozpuszczonych, ale mocno natapirowanych włosów. Chcąc przystąpić do stworzenia podobnej fryzury na swojej głowie, na umyte i lekko osuszone włosy, nanieś specjalną piankę. Następnie, poszczególne pasma włosów nawiń na duże wałki. Ten zabieg nie tylko podniesie twoje włosy, ale także przedłuży trwałość wykonywanej fryzury. Kolejnym krokiem, jaki powinnaś powziąć, jest zrobienie równego przedziałka na środku głowy wtedy, gdy twoje włosy będą już suche. Boczne pasma pozostaw gładkie, natomiast tył mocno natapiruj przy użyciu specjalnego grzebyka. Włosy utrwal mocnym lakierem. Na koniec delikatnie przeczesz całą fryzurę, tak by wygładzić tylko jej wierzchnią warstwę. Teraz całość spryskaj lakierem utrwalającym.

Makijaż Bardotki

Źródło: www.zeberka.pl

Makijaż w stylu Brigitte Bardot

Makijaż inspirowany słynną aktorką, nadal nie traci na popularności. Podstawą takiego make-upu jest czarny eyeliner. Przed przystąpieniem do rysowania kreski na powiece, najpierw nanieś na nią bazę i jasny, najlepiej biały cień. Następnie weź do ręki czarny eyeliner (jeśli nie masz wystarczającej wprawy, użyj produktu w formie pisaka) i narysuj nim cienką kreskę na linii rzęs. Pamiętaj, by wewnętrzny kącik był dokładnie wykończony. Natomiast podczas malowania zewnętrznego kącika, delikatnie pociągnij linię w górę i trochę ją pogrub, czyli zrób tak zwaną jaskółkę. Wszelkie niedociągnięcia możesz poprawić przy użyciu zwilżonego patyczka kosmetycznego. Wykonując make-up oka, pamiętaj również o dokładnym wytuszowaniu rzęs. Makijaż Brigitte Bardot, kojarzy się również z wydatnymi ustami, chcąc zatem w pełni odwzorować jej makijaż, delikatnie obrysuj usta konturówką, której barwa będzie dopasowana do odcienia twojej szminki. Następnie nanieś na całą powierzchnię ust różową szminkę, której kolor będzie najbardziej zbliżony do naturalnego koloru twoich ust.

Francuski szyk

Stroje ikony lat 60

Źródło: www.ubierajsieklasycznie.pl

Choć na przestrzeni lat, styl aktorki ulegał zmianom, niezaprzeczalnie jej sposób noszenia się był bardzo kobiecy i szykowny. Brigitte Bardot spopularyzowała kostiumy kąpielowe typu bikini. Upowszechniła także typ biustonosza, który miał na celu podnieść i uwypuklić górną część piersi. Ze względu na wkład aktorki w popularyzacje takiego stanika, został on nazwany bardotką. Spuścizną po Bardot są również proste baletki z kokardą, które zostały zaprojektowane na potrzeby filmu z 1956 roku i do dziś pozostają na liście rzeczy, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie. Kwintesencją stylu Bardotki były również charakterystyczne paseczki, zwane wzorem „breton stripes” oraz krateczka vichy. Jeśli tego lata chcesz zainspirować się stylem Brigitte Bardot, wybieraj dopasowane do ciała górne części garderoby oraz rozkloszowane spódnice lub zwężane spodnie o długości 7/8. Pamiętaj, że twoje inspiracje nie zawsze muszą być dosłowne. Niekiedy wystarczy wykorzystać drobny element garderoby, który będzie nawiązywać do mody z lat 60.