Urządzając swój dom lub mieszkanie z pewnością pragniesz, aby było ono ładne, przestrzenne i funkcjonalne. Istotne jest również to, by dawało ono jego mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa. Dlatego też powinno być ono ciepłe i przytulne w odbiorze. Zdarza się jednak, iż czyste i świeżo wyremontowane mieszkanie, pełne jest pustych i niewykorzystanych przestrzeni. W takich miejscach brakuje ozdób i drobiazgów, które mogłyby nadać przestrzeni mieszkalnej, niepowtarzalnego charakteru. Co powinnaś zatem zrobić, jeśli w twoim mieszkaniu znajdują się puste ściany, na które nie masz żadnego pomysłu? Poznaj ciekawe sposoby na ozdobienie pustych ścian w domu.

Wprowadź do mieszkania osobiste akcenty

Twój dom to miejsce, w którym najważniejszymi osobami jesteś ty i twoja rodzina. Dekorowanie domu powinno zatem przebiegać tak, by z końcowego rezultatu, byli zadowoleni przede wszystkim jego mieszkańcy. Jeśli dysponujesz niewykorzystaną ścianą, nie bój się wprowadzenia na nią akcentów, które będą się wiązały z zainteresowaniami i doświadczeniami twojej rodziny. Pustą ścianę ocieplą liczne zdjęcia członków rodziny, oprawione w dekoracyjne ramki i ułożone w ciekawe kompozycje. Powierzchnię ściany możesz także ozdobić pamiątkami przywiezionymi z podróży lub innymi rzeczami, które wiążą się z historią twojej rodziny.

Pomysły na inne dekoracje

Ściany możesz ozdabiać także lustrami, które będą współgrały ze stylistyką całego wnętrza. Takie lustra oprócz posiadania walorów estetycznych, mogą dodatkowo stworzyć wrażenie głębi i optyczne powiększyć przestrzeń twojego mieszkania. Innym pomysłem, na wykorzystanie pustej ściany, jest powieszenie na niej kinkietów, zegara ściennego, półek, obrazków, stylowych zdjęć, gustownej fototapety lub ozdobnej ramy. Aby uprościć ci wybór, na dole zostały zamieszczone przykładowe aranżacje, jakie możesz odtworzyć na pustej ścianie w swoim domu.

Galeria rodzinnych zdjęć

Galeria rodzinnych zdjęć (Źródło: www.inspiracjewmoimmieszkaniu.blogspot.com)

Kompozycja z luster

Kompozycja z luster (Źródło: www.lovingit.pl)

Fototapeta na ścianie w łazience

Fototapeta na ścianie w łazience (Źródło: www.dom.wp.pl)

Ściana ozdobiona okiennicami

Ściana ozdobiona okiennicami (Źródło: www.f-design.pl)

Oprawione plakaty i pamiątki z podróży na ścianie

Oprawione plakaty i pamiątki z podróży na ścianie (Źródło: www.fashionelka.pl)