Fotografii można uczyć się na własną rękę. W Internecie dostępne są bowiem liczne poradniki i tutoriale, zawierające praktyczne rady i wskazówki dla początkujących i bardziej zaawansowanych fotografów. Dlaczego jednak, mimo wszystko, warto zapisać się na warsztaty fotograficzne? Na to pytanie odpowiedź znajdziemy w dzisiejszym poście.

Warsztaty fotograficzne a zdobywana wiedza

Przede wszystkim dzięki warsztatom fotograficznym możemy w przystępnej, dostosowanej do naszych możliwości, formie nauczyć się jak można robić zdjęcia w trybie manualnym. Amatorzy fotografii poznają takie pojęcia jak: parametry ISO, przysłona czy też czas otwarcia migawki. Dowiedzą się również, w jaki sposób elementy te wpływają na obraz. Warsztaty fotograficzne zwrócą naszą uwagę na światło, kompozycję, tło oraz ustawienie fotografowanego obiektu względem aparatu. Dzięki kursom fotograficznym dowiemy się również,  jakie funkcje ma nasz aparat i jak w pełni z nich korzystać. Podczas zajęć będziemy jeszcze więcej ćwiczyć, uporządkujemy wiedzę i dowiemy się, w jaki dodatkowy sprzęt dobrze będzie w naszym wypadku zainwestować.

Na zajęciach jeszcze lepiej poznamy funkcje naszego sprzętu

Na zajęciach jeszcze lepiej poznamy funkcje naszego sprzętu (Źródło: dkswit.com.pl)

Warsztaty fotograficzne pomogą uporządkować nam dotychczasową wiedzę

Warsztaty fotograficzne pomogą uporządkować nam dotychczasową wiedzę (Źródło: lublin.eska.pl)

Tego nie znajdziesz w Internecie i książkach…

Istnieją też szczególne zalety warsztatów fotograficznych, których zdecydowanie nie ma samodzielna nauka. O czym mowa? Na zajęciach możemy poznać innych pasjonatów fotografii i wymieniać się z nimi swoimi doświadczeniami. Dodatkowo, nasze zdjęcia na bieżąco będą oceniane przez profesjonalistów i innych uczestników warsztatów, możemy też zadawać własne pytania, na które odpowiedzi nie jesteśmy w stanie znaleźć w Internecie i książkach. Co więcej, podczas kursu będziemy mieć okazję korzystać z profesjonalnego sprzętu i studia fotograficznego, do którego w innych okolicznościach nie miałybyśmy dostępu. Ponadto, po przebyciu warsztatów, możemy spodziewać się certyfikatu, który uzupełni nasze CV.

Na warsztatach mamy kontakt z innymi pasjonatami fotografii oraz z profesjonalistami

Na warsztatach mamy kontakt z innymi pasjonatami fotografii oraz z profesjonalistami (Źródło: whitesmokestudio.pl

Podczas kursu będziemy mieć dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz studia fotograficznego

Podczas kursu będziemy mieć dostęp do profesjonalnego sprzętu oraz studia fotograficznego (Źródło: whitesmokestudio.pl)

Udział w warsztatach fotograficznych przyniesie nam znacznie więcej wiedzy i umiejętności praktycznych niż samodzielne dokształcanie. Odpowiednim zapleczem od strony nie tylko sprzętowej, ale także i kadrowej, dysponuje między innymi Akademia Nikona. Aby dowiedzieć się więcej o jej ofercie, kliknijmy tutaj.