Moda damska zaskakuje z sezonu na sezon. Można śmiało powiedzieć, że projektanci także w tym dają o sobie znać i nie pozwalają przejść obok siebie obojętnie. Na jakie więc obuwie warto zwrócić uwagę, aby wyglądać modnie i stylowo? Na pewno na odważne modele, które przyciągają spojrzenia, ale równie dobrze z powodzeniem sprawdzą się klasyczne botki, które z roku na rok zyskują na popularności. Jakie trendy rządzą więc w tym sezonie w obuwiu damskim? Sprawdźmy.

Modne obuwie damskie jesień-zima 2022 – postaw na moc dodatków

Najbliższa jesień i zima upłynie pod znakiem stylowych dodatków, których nie może zabraknąć w garderobie osób lubiących zabawę konwencją. Okazuje się, że tego rodzaju działania mocno wpływają na jakość odbioru stylizacji – nawet tej najbardziej nudnej. Można śmiało stawiać więc na zdobienia w postaci różnej maści klamer, cekinów czy też futerek. Mogą one pojawić się zarówno na kozakach, jak i na botkach czy też sztybletach za kostkę. Świetnie spisują się także modele, które ozdobione zostały skarpetkami. Tego rodzaju buty świetnie odnajdują się w roli ozdobnika, jak również tej, jaka odgrywa główną rolę i nie daje przejść obok siebie obojętnie.

Modne buty dla kobiet jesień-zima 2022 – stawiaj na klasykę

Klasyka zawsze się obroni, co udowadniają między innymi botki. Te pojawiają się na wybiegach projektantów na całym świecie i można śmiało powiedzieć, że odnajdą się zarówno w roli motywu przewodniego, jak również pobocznego. Możemy liczyć także na stawianie na nie w niecodziennym wydaniu. Może duże sznurowadła? Tak, to bardzo dobry pomysł, ale pod warunkiem, że nie postawimy już na żadne inne zdobienia. W roli głównej można stawiać modele czarne, czyli najbardziej klasyczne, ale także czerwone. Pamiętajmy o tym, że czerwień, a zwłaszcza w tym mocnym wydaniu jest szalenie modna. Należy do najbardziej topowych zdobień tego sezonu. Białe botki także są bardzo na czasie.

Moda damska jesień-zima 2022 – kozaki za kolano

Kozaki za kolano powracają w wielkim stylu. Można śmiało powiedzieć, że są absolutnym must have każdej osoby, która chce być mocno osadzona w trendach. Kozaki te idealnie wpisują się zarówno w styl mocno minimalistyczny, jak również w ten, którego zabawa konwencją jest naprawdę na pierwszym planie. Pamiętajmy jednak o tym, że o ile stanowią bardzo ciekawy dodatek, nie są zarezerwowane dla każdego. Mocno skracają nogi.