Impreza urodzinowa dziecka zawsze jest ogromnym wyzwaniem dla rodziców. To właśnie na ich barki spada odpowiedzialność zorganizowania całego przyjęcia, zapewnienia odpowiednich posiłków, a także atrakcji dla najmłodszych gości. Jednak to właśnie obmyślanie i przygotowywanie zabaw na imprezę urodzinową sprawia rodzicom najwięcej problemów. Często niektóre pomysły wydają się już nudne i przestarzałe, więc z pewnością nie zainteresują najmłodszych. Jednak jeśli połączyć świetną zabawę, a także możliwość zdobycia pysznych słodyczy, to z pewnością jest to przepis na udane urodziny. Piniaty mogą więc w tym znacznie pomóc!

Piniaty – czym one tak właściwie są?

Piniaty to tak naprawdę nawiązanie do tradycji Indian. To właśnie oni zapoczątkowali tą zabawę, która obecnie stała się tradycją w krajach latynoskich. Gra w piniaty jest banalnie prosta. Przede wszystkim dziecko dostaje do rąk kij, a także zasłania się mu oczy. W między czasie na gałęzi drzewa czy w innym, dogodnym miejscu trzeba zawiesić wymyślny, kolorowy i fantazyjny przedmiot. Nie jest on jednak zwyczajny, gdyż w jego wnętrzu powinny zostać schowane cukierki i łakocie, za którymi maluchy wręcz przepadają. Zadaniem maluchów jest sprawne operowanie kijem tak, by udało się im tę piniatę strącić i dostać się jednocześnie do jej smakowitej zawartości. Taka forma rozrywki świetnie pasuje na imprezę urodzinową i co najważniejsze, dostarcza ona wiele radości. Każdy z maluchów, będzie musiał wytężyć wszystkie zmysły, by dostać upragnione słodycze.

Czy zabawa w piniaty jest bezpieczna?

Z całą pewnością wiele rodziców do zabawy w piniaty podchodzi dość nieufnie. Dziecko nie tylko ma zakryte oczy, ale dodatkowo ma w rękach kij, którym wymachuje na prawo i lewo. Z pozoru więc piniaty nie wydają się być najbezpieczniejszą formą rozrywki. Nic bardziej mylnego! Konieczne jest jedynie zachowanie odpowiedniej odległości od piniaty i obserwowanie dziecka. W momencie kiedy zauważymy, że oddala się ono od piniaty, wówczas wystarczy dać mu delikatne wskazówki. Taka zabawa z pewnością nikomu nie zagrozi.

Czym można wypełnić piniatę?

Wypełnienie piniaty, takiej jak np. https://partybudziki.pl/pol_m_AKCESORIA-PARTY_Piniaty-283.html daje ogromne pole do popisu. Można we wnętrzu piniat umieścić różnorodne słodycze oraz łakocie, a także confetti czy kolorowe karteczki. Często zdarza się, że rodzice wkładają do nich również drobne maskotki oraz upominki. Tak naprawę w tym zakresie panuje tu pełna dowolność, więc rodzice mogą popisać się swoją kreatywnością. Piniaty z pewnością urozmaicą każdą imprezę urodzinową.