Wyprawka do szpitala położniczego to nie lada wyzwanie. Choć wybierasz się tam tylko na kilka dni, to lista rzeczy, które powinnaś zabrać ze sobą do szpitala jest naprawdę długa. W końcu z tej krótkiej, ale ważnej podróży nie wrócisz sama;) Co powinno się zatem znaleźć w walizce, którą zabierzesz ze sobą w tą wyjątkową podróż?

Ekwipunek mamy

Wyprawka do szpitala powinna składać się z trzech części, dlatego warto, abyś zaopatrzyła się w trzy plastikowe torby, które następnie włożysz do swojej szpitalnej walizki. W jednej torebce schowaj rzeczy, które będą ci potrzebne w trakcie porodu, w drugiej umieść elementy, jakie wykorzystasz podczas pobytu w szpitalu, z kolei do trzeciego opakowania zapakuj pełen ekwipunek dla noworodka. W jakie rzeczy wobec tego powinnaś wyposażyć poszczególne torebki? Na czas porodu przyda ci się: szlafrok, dwa duże T-shirty, klapki, majtki i ciepłe skarpetki, jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek, jednorazowa maszynka do golenia, mały ręcznik, przybory toaletowe, szczotka do włosów, spinki, gumki, opaska, chusteczki higieniczne, gąbka kosmetyczna, mgiełka do spryskiwania twarzy, bawełniana chusteczka do ocierania potu, telefon komórkowy i ładowarka, lanolinowa pomadka do ust, prowiant dla taty i aparat fotograficzny. Kiedy na świecie pojawi się już twoje maleństwo i będziecie razem musieli jeszcze pozostać kilka dni w szpitalu, na pewno będziesz potrzebować następujących rzeczy: 2 koszul rozpinanych z przodu (wygodnych do karmienia), swetra rozpinanego, kilku par skarpetek i majtek jednorazowych, 2 ręczników, pieluch jednorazowych w kształcie podpasek, ręczników papierowych, pudełka chusteczek higienicznych, dwóch biustonoszy do karmienia, wkładek laktacyjnych, odciągacza pokarmu, maści do smarowania brodawek, nadmuchiwanego koła pływackiego (na czas gojenia się szwów) oraz poduszeczki do karmienia.

Ekwipunek maluszka

Wyprawka do szpitala dla noworodka powinna zawierać: około 20 pieluszek tetrowych, 3 koszulki bawełniane, 2 cienkie bawełniane czapeczki, 1 ciepłą czapeczkę, 3 kubraczki-pajacyki (rozpinane w kroku), ręczniczek kąpielowy z kapturkiem, skarpetki, kocyk, ubranko na powrót do domu, mydełko i oliwkę dla niemowląt, delikatny krem do pielęgnacji pupy maleństwa, 70 % spirytus do przemywania pępka, waciki, jałowe gaziki oraz szczoteczkę do włosów. Aby dowiedzieć się więcej o produktach do pielęgnacji, które możesz schować w ekwipunku dla noworodka, kliknij tutaj.

A oto kilka zdjęć, które mogą się okazać dla ciebie małą wskazówką, podczas kompletowania wyprawki do szpitala:

Pełna wyprawka

Źródło: pl.dawanda.com

Kubraczki

Źródło: www.matkatylkojedna.pl

Plastikowa torba

Źródło: www.wronek.pl

Torba do szpitala

Źródło: www.tutulandia.pl