Kiedy – po miesiącach wyczekiwania – na świecie pojawia się twoje maleństwo, sprawa jego szczęścia i właściwego rozwoju staje się dla Ciebie najważniejsza. Jesteś w stanie poświęcić całe dnie i noce na to, by doglądać swojego maluszka. Robisz to, aby zaspokoić wszelkie jego potrzeby, nawet jeśli on sam nie jest jeszcze w stanie Cię o to poprosić. Dla każdej mamy – tak samo jak dla Ciebie – jedną z najważniejszych kwestii w opiece nad niemowlęciem, staje się zapewnienie mu najbardziej wartościowego pokarmu. Jaki zatem pokarm najlepiej sprawdzi się u twojego dzidziusia?

Mleko matki to idealny pokarm dla dziecka

Źródło: http://zakupydladziecka.pl

„Nie ma jak u mamy”

Mleko – dla dzieci poniżej pierwszego roku życia – stanowi podstawę diety. Oczywiście najlepszym i najbardziej wartościowym posiłkiem dla najmłodszych jest mleko ich matki. Co do tej opinii zgodni są w zasadzie wszyscy specjaliści w dziedzinie medycyny. Kobiecy pokarm jest bowiem naturalny, lekkostrawny, a jego skład dostosowuje się do potrzeb dziecka. Natomiast zawarte w tymże pokarmie substancje odżywcze i przeciwciała – chroniące przed infekcjami – są łatwo przyswajalne dla organizmu niemowlęcia. Podczas karmienia piersią między maleństwem a jego mamą nawiązuje się wyjątkowa więź. Tak naprawdę nie istnieje też górna granica wieku, do jakiego można karmić dziecko w sposób naturalny. Przyjmuje się, iż należy to robić tak długo, jak będzie tego potrzebowało maleństwo oraz jego mama.

Mleko modyfikowane może być rozwiązaniem dla niekarmiących mam

Źródło: http://www.mamazone.pl

Znajdź najlepsze mleko zastępcze

Niestety, z wielu względów nie wszystkie mamy mogą pozwolić sobie na karmienie dziecka piersią. Jedną z przyczyn może się okazać poważna choroba matki bądź brak pokarmu w jej piersiach. Jak poradzić sobie w podobnych okolicznościach? Kiedy mama nie może lub nie chce karmić niemowlęcia, dziecku podaje się specjalną mieszankę mleczną, która dostosowana jest do jego wieku. Mieszanka ta powstaje z odpowiednio przetworzonego mleka krowiego. W tym wypadku mleko krowie poddaje się modyfikacji, czyli ulepsza się w taki sposób, by przynosiło maleństwu jak najwięcej korzyści. Podczas produkcji mleka zastępczego, tłuszcze zwierzęce zostają zastąpione tłuszczami roślinnymi, natomiast białko w nim zawarte przystosowuje się do potrzeb dzidziusiów. Mieszanki takie wzbogaca się także o witaminy i pierwiastki śladowe. Producenci stale ulepszają skład tego typu mleka dla dzieci, aby bardziej przypominało naturalny pokarm matki, np. wzbogacając je o I-karnitynę. Oferta rynkowa w zakresie mleka zastępczego jest naprawdę szeroka i dostosowana do wieku oraz wymagań każdego malucha. W sprzedaży dostępne jest na przykład mleko początkowe dla dzieci z tendencją do ulewania.