Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej w mało inwazyjny sposób umożliwiają zgubienie kilku centymetrów w obwodzie. Jednym z takich zabiegów jest kriolipoliza – procedura, której działanie opiera się na kontrolowanym zamrażaniu tkanki tłuszczowej, bez uszkadzania tkanek okalających. Dlaczego warto wykonać ten zabieg? Jest co najmniej pięć powodów.
Kriolipoliza jest bezpieczną metodą wyszczuplania
Kriolipoliza to inaczej zabieg wymrażania tkanki tłuszczowej. Odbywa się to w kontrolowany sposób, bez ryzyka powstawania odmrożeń. Jak to możliwe? Urządzenie do kriolipolizy CoolTech, z którego korzystają specjaliści w warszawskiej Klinice Miracki, wychładza tkankę tłuszczową do około -8°C. Temperatura ta działa destrukcyjnie tylko na komórki tłuszczowe. Innowacyjny sprzęt do kriolipolizy wyposażony jest w aplikatory przeznaczone do modelowania różnych obszarów, co pozwala na przeprowadzenie precyzyjnej i bezpiecznej procedury.
Zabieg kriolipolizy został opracowany przez naukowców z Harvard Medical School, którzy zauważyli, że podskórne komórki tłuszczowe są bardziej podatne na niską temperaturę niż tkanki okalające. Wymrażanie następuje selektywnie, z wysoką precyzją, co stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz zapewnia wysoką skuteczność. Dla dodatkowej ochrony stosowana jest specjalna membrana, która stanowi barierę między głowicą urządzenia a skórą pacjenta.
Sposób na miejscową otyłość
Zdarza się, że choćbyśmy bardzo chcieli, w niektórych obszarach ciała nasza tkanka tłuszczowa jest wyjątkowo oporna. Nie działa na nią ani dieta, ani regularne ćwiczenia fizyczne. Mówimy wówczas o miejscowej otyłości. Kriolipoliza jest właśnie jednym z najskuteczniejszych zabiegów na tego rodzaju otłuszczenie. Zabieg można wykonać na dowolnej partii ciała – wysmukla on brzuch, redukuje tkankę tłuszczową na boczkach, udach, a nawet podbródku.
Specjaliści przestrzegają jednak, że kriolipoliza nie jest zabiegiem odchudzającym. Osoby o znacznej nadwadze lub otyłości muszą najpierw pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z pomocą diety i ćwiczeń. Dopiero po osiągnięciu prawidłowej masy ciała, można wykonać kriolipolizę, aby pozbyć się miejscowo nagromadzonego tłuszczu i wymodelować ciało.
Redukcja 30-40% zbędnej tkanki tłuszczowej
Dane wskazują, że kriolipoliza umożliwia zredukowanie tkanki tłuszczowej nawet o 30-40%. Ostateczny efekt widoczny jest po upływie około 12 tygodni, ale pierwsze ubytki zaobserwujesz już po 3-4 tygodniach.
Trwałe efekty zabiegu kriolipolizy
Komórki tłuszczowe ulegają podczas kriolipolizy rozpadowi i w naturalnych procesach stopniowo zostają uwalniane z organizmu – stąd też pełen efekt narasta i widoczny jest po kilku tygodniach od wykonania zabiegu. Finalne rezultaty zależne są od pierwotnej ilości tkanki tłuszczowej.
Możliwość połączenia kriolipolizy z innymi zabiegami
Działanie kriolipolizy można zintensyfikować poprzez skorzystanie z dodatkowych zabiegów. Korzystnie na terapię wpływają zabiegi pobudzające krążenie, np. drenaż limfatyczny, który m.in. poprawia metabolizm tkanki tłuszczowej, a więc przyspiesza usuwanie wymrożonej tkanki tłuszczowej. Wspierająca może być też endermologia, która stymuluje metabolizm komórkowy, wygładza cellulit oraz sama w sobie redukuje tkankę tłuszczową. Inne procedury, pobudzające procesy metaboliczne, które warto wykonać po zabiegu kriolipolizy to: zabieg urządzeniem Accent Prime czy terapia falą uderzeniową Storz Medical.
W razie innych pytań dotyczących kriolipolizy zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.