Czy posiadasz balkon? Wielu z nas mieszkających w dużym mieście ma do dyspozycji większy lub mniejszy balkon, który służy nam do przechowywania różnych potrzebnych rzeczy czy po prostu do relaksu. Aranżacja balkonu to niełatwa sprawa, szczególnie gdy ma on niewielkie rozmiary, a zależy nam, by wydzielić w nim część „rekreacyjną” z meblami balkonowymi. Jak więc zabrać się do tego zadania? Jakie meble na balkon wybrać?

Aranżacja balkonu – od czego zacząć?

Urządzając balkon, warto już na początku wiedzieć, jaki cel chcemy uzyskać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaaranżować go tak, jak przydomowy taras. Doniczkowe kwiaty, romantyczne dodatki i wygodne meble balkonowe to coś, co na pewno nam się przyda. Od czego więc zacząć? Na pewno warto rozpocząć od wykończenia podłogi na balkonie. Na ogół jest on wykonany z betonu, który jest mało przytulny i domowy i trudno go zamiatać czy odkurzać. Dlatego wiele osób decyduje się położyć na balkonie płytki lub drewno. Odpowiednio zaimpregnowane będzie odporne na wpływ warunków atmosferycznych czy uszkodzenia mechaniczne, zatem będzie nam długo służyć. Drewniana podłoga jest też bardzo modna w tym sezonie, a w połączeniu z drewnianymi meblami czy dodatkami będzie się bardzo dobrze prezentować. Aranżacja balkonu wiąże się też z jego „umeblowaniem”. Chodzi przede wszystkim o stolik i krzesła, które będą nam służyć do relaksu na balkonie, ale też sprytnych schowków, w których będziemy trzymać różne przydatne rzeczy, na przykład narzędzia. Oto kilka pomysłów na aranżację balkonu z meblami w tak modnym ostatnio stylu skandynawskim:

aranżacja balkonu

źródło: http://www.slonecznybalkon.pl/

aranżacja balkonu

źródło: http://viva.pl

aranżacja balkonu

źródło: https://www.weranda.pl/

Aranżacja balkonu? Oczywiście kwiaty!

Chyba trudno nam sobie wyobrazić balkon latem bez kolorowych kwiatów i roślin doniczkowych. Aranżacja balkonu z wykorzystaniem kwiatów, takich jak petunie czy pelargonie, jest sprawdzona i wciąż bardzo modna. Kwiaty te nie wymagają zbyt dużych zabiegów pielęgnacyjnych, a latem będą nas cieszyć swoimi pięknymi kolorami i zachwycającym zapachem. Oto pomysły na wykorzystanie roślin w aranżacji balkonu:

aranżacja balkonu

źródło: http://www.urzadzamy.pl

aranżacja balkonu

źródło: http://www.e-mieszkanie.pl

aranżacja balkonu

źródło: https://dom.wp.pl/