Wraz ze zbliżającym się latem, z pewnością myślisz już o swoim urlopie. Wakacje to czas, w którym wreszcie możesz się oderwać się od codziennych obowiązków i problemów, bez wyrzutów sumienia zrelaksować się, swobodnie spędzać chwile z rodziną, a także odwiedzać miejsca na świecie, które od dawna chciałaś zobaczyć. Podczas wakacyjnych wypraw, pragniesz także udać się w miejsce, które zapewni twojej rodzinie sporo atrakcji. Będąc matką, marzysz bowiem o rodzinnych wczasach, wypełnionych kontaktem z naturą, wyjątkowymi widokami, piękną pogodą, bezpiecznymi kąpielami, poznawaniem bogatej kultury oraz licznych zabytków. W tym względzie, liczy się dla ciebie również zaplecze turystyczne miejsca, do którego chcesz się wybrać. Celem twojej wakacyjnej podróży, może się zatem okazać Balaton, znajdujący się na Węgrzech. Jest to miejsce położone stosunkowo blisko Polski, jednak oferujące atrakcje, których nie powstydziłyby się popularne kurorty, w znacznie odleglejszych częściach świata.

Atrakcje Balatonu

 Średniowieczne ruiny nad Balatonem

Źródło: www.globtroter.pl

Balaton jest największym błotnym jeziorem Europy. Jest ono położone w północno-zachodnich Węgrzech i stanowi jeden z najbardziej imponujących zabytków przyrody w Europie. Balaton jest nawet nazywany węgierskim morzem. Przyczyną nadania mu tego określenia jest fakt, iż oprócz plaż i pełnych turystów kurortów, jezioro to posiada własną flotę, porty i zdarza się, że za sprawą północno-zachodnich wiatrów, na powierzchni Balatonu tworzą się dwumetrowe fale. Długość linii brzegowej jeziora to 230 kilometrów, natomiast jego maksymalna głębokość to zaledwie 3, 6 metra. Dzięki takiej głębokości, wody Balatonu szybko się nagrzewają, latem osiągając nawet 27 stopni Celsjusza. Kąpiel w tym jeziorze jest zatem bardzo komfortowa. Ponadto, płytkość jeziora sprawia, że jego brzegi porośnięte są wieloma rzadko spotykanymi i chronionymi gatunkami roślin. Północne wybrzeża jeziora przyciągają fotografów i artystów, zachęcanych nietuzinkowymi krajobrazami i winnicami, natomiast południowe wybrzeża Balatonu, kuszą turystów atrakcyjnymi, piaszczystymi plażami. Nad Balatonem znajduje się bardzo wiele miejsc, godnych uwagi, które mogą stać się celem interesujących wycieczek. Nad jeziorem znajduje się między innymi XIX – wieczny zabytkowy kurort, zapierający dech w piersiach półwysep Thiany oraz wioska winiarska u stóp wygasłego wulkanu. Warte zobaczenia są również sercowate nagrobki na cmentarzu Balatonudvari, pałac Festeticsów i starówka Keszthely. Turystyczną atrakcją nad Balatonem jest także termalne jezioro w Heviz, wulkaniczna kraina basenu Tapolca oraz winiarnie w Csopak i Szigliget.

Wybrzeże Balatonu bogate jest w liczne oferty noclegowo-wypoczynkowe

Źródło: www.budapesthotels-budapesthotelbooking.com

Balaton – noclegi

Aby uniknąć stresów i w pełni wypocząć wraz z rodziną podczas wyjazdu, zadbaj o zaplanowanie noclegów nad Balatonem. Jeśli zdecydujesz się na nocowanie w wynajętym apartamencie lub domku wakacyjnym, postaraj się zawczasu zapoznać z dostępnymi propozycjami kwater i sprawdzić opinie na ich temat. Uwzględniając swoje oczekiwania oraz środki finansowe, którymi dysponujesz, wybierz kwaterę, która będzie dla ciebie odpowiednia. Ilość ofert, dotycząca noclegów nad Balatonem, jest naprawdę spora. Jest to bowiem miejsce bardzo popularne wśród turystów, posiadające spore zaplecze noclegowo-wypoczynkowe. Być może marzysz o luksusowym apartamencie z widokiem na jezioro, z basenem, tarasem i klimatyzacją, a może bardziej odpowiada ci uroczy domek blisko plaży? Szukaj propozycji, najlepiej pasujących do twoich potrzeb i możliwości. Takie poszukiwania możesz ułatwić sobie, wertując odpowiednie serwisy internetowe, oferujące noclegi nad jeziorem Balaton i dające możliwość wglądu w opinie innych użytkowników.