Z pewnością wiesz, że oświetlenie jest ważnym elementem wystroju każdego pomieszczenia. Odpowiednie użycie oświetlenia, może wprowadzić do wnętrza wyjątkowy nastrój. Nie zapominaj o tym również wtedy, gdy urządzasz pokoik dla swojej pociechy. Dzieci – nawet te najmłodsze – uwielbiają kolorowe światełka. Pamiętaj, że lampy w pomieszczeniach zamieszkiwanych przez najmłodszych, powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także przyjemne dla dziecięcego oka. Dzięki temu dziecko, z chęcią będzie przebywało w swoim pokoju oraz poczuje się w nim bezpiecznie i naprawdę komfortowo.

Lampy sufitowe dla dzieci

Pierwszym krokiem, przy wyborze oświetlenia do pokoju dziecięcego, może być zakup głównego źródła światła, czyli lampy sufitowej. Lampy sufitowe dla dzieci występują w różnego rodzaju kształtach i kolorach. Będąc zwolenniczką tradycyjnych rozwiązań, możesz zdecydować się na lampę o klasycznej formie. Jednak, aby w pokoju twojego dziecka nie było nudno, lampa może być kolorowa bądź ozdobiona bajkowymi motywami. Klosz takiej klasycznej lampy może być także wykonany z nietuzinkowego materiału, np. lnu lub bawełny. Dobrym pomysłem, może się również okazać wybór lampy o niebanalnym kształcie. Do tego typu oświetlenia, można zaliczyć żyrandole, w takich formach jak: wiszące pod sufitem samochody, samoloty, kwiaty, motylki lub przyjazne misie.

Dodatkowe oświetlenie

Aby w dziecięcym pokoju zrobiło się naprawdę nastrojowo, dobierz do niego także dodatkowe oświetlenie. Takie dodatkowe źródła światła, najlepiej jest umiejscowić w strefach, w których dziecko potrzebuje najlepszej widoczności. Do miejsc wymagających dodatkowego oświetlenia, możemy zaliczyć: łóżeczko, miejsce przy którym maluch bawi się i rysuje lub przy którym uczy się i czyta. Jako dodatkowe oświetlenie, możesz wykorzystać małe lampki stojące, lampy podłogowe lub ścienne kinkiety. W sklepach, wśród tego rodzaju oświetlenia, również istnieje szeroki wybór. Podczas zakupu lamp do pokoju dziecięcego, nie zapomnij skonsultować swojej decyzji z pociechą (jeśli już potrafi się z tobą porozumieć), gdyż to przede wszystkim ona powinna być zadowolona z wystroju swojego pokoiku. Poniżej znajdziesz nietuzinkowe pomysły na lampy do pokoju dziecięcego, które mogą zainspirować zarówno ciebie jak i twojego malucha, do udekorowania jego pokoju.

Klasyczne klosze z zabawnymi motywami

Klasyczne klosze z zabawnymi motywami Źródło: www.lampsandco.pl

Lampa sufitowa w nietuzinkowej formie

Lampa sufitowa w nietuzinkowej formie Źródło: www.taborecik.pl

Lampka nocna - motylek

Lampka nocna – motylek Źródło: www.abcliterki.pl

Taka lampa sufitowa spodoba się niejednemu chłopcu

Taka lampa sufitowa spodoba się niejednemu chłopcu Źródło: www.ibda.pl