Tęsknota za dalekimi podróżami często wzmaga się w okresie wakacyjnym. Jednym z miejsc, które warto odwiedzić jest Bangkok, który zaskoczy nas swoją egzotyką i wielowymiarowością. Jakie atrakcje oferuje nam ta tajlandzka metropolia? Informacje na ten temat przedstawi pokrótce niniejszy post.

Bangkok – główne atrakcje

Co sprawia, że Bangkok jest tak wyjątkowym miastem? Z pewnością to, że jest ono wielobarwne. Z jednej strony zachwyca klimatem Dalekiego Wschodu, z drugiej jest kwintesencją Zachodniej cywilizacji urbanistycznej.

Nowoczesna strona miasta

Nowoczesna strona miasta (Źródło: tropicalsky.co.uk)

Zabytki w Bangkoku

Zabytki Bangkoku (Źródło: nasamnatam.com)

Co warto zobaczyć będąc w tej metropolii? Zabytków w Bangkoku jest tak wiele, że nie ma możliwości zobaczenia ich wszystkich w ciągu jednych wakacji. Aby ułatwić sobie podróżowanie po tym ogromnym mieście, dobrze jest skorzystać z kolei miejskiej. Dzięki temu będziemy w stanie  zwiedzić Wielki Pałac z posągiem Szmaragdowego Buddy, najstarszą świątynię Wat Pho oraz Muzeum Narodowe, zawierające zbiór dorobku artystycznego Tajlandii. Będąc w Bangkoku dobrze jest też odwiedzić jedną z największych restauracji na świecie – Royal Dragon – obsługującą 15 tysięcy gości na dobę.

Pływające targi i dzielnica chińska

W Bangkoku warto zobaczyć także pływające targi, wyróżniające się gromadami wąskich łódek-straganów, cumujących na wodzie. Można na nich kupować owoce, warzywa, ryby oraz inne świeże lokalne przysmaki. W mieście tym dobrze jest również zobaczyć chińską dzielnicę, pełną gwarnych uliczek. Znajdują się przy nich setki sklepów, które warto odwiedzić w poszukiwaniu nietuzinkowych suwenirów z wakacji. Chinatown szczególnie przypadnie też do gustu miłośnikom azjatyckiej kuchni, którą będą się mogli raczyć przy ulicznych straganach.

 

Targ na wodzie

Targ na wodzie (Źródło: podroze.gazeta.pl)

Dzielnica chińska

Dzielnica chińska (Źródło: globtroter.pl)

Wybierając się na wakacje do Tajlandii nie można pominąć Bangkoku – miasta wielu kontrastów.