Choć zwykło mawiać się, że „to nie szata zdobi człowieka” – nie kwestionując zasadności tego powiedzenia – należy przyznać, że dla wielu kobiet dobór właściwego stroju jest czynnikiem, pozwalającym poczuć się naprawdę wyjątkowo. Nie należy przy tym pomijać roli dodatków, które podkreślając lub nadając charakter danym kreacjom, stają się ich idealnym dopełnieniem. Do grona tego rodzaju elementów garderoby, zalicza się między innymi: kolczyki, opaski i naszyjniki damskie. Skoro zatem w zeszłym miesiącu poznałyśmy już odzieżowe trendy na tegoroczną wiosnę, czas dowiedzieć się, jaka biżuteria ozdobi w tym sezonie nasze stylizacje. W dzisiejszym wpisie poznamy najmodniejsze wiosenne tendencje, w zakresie kobiecych ozdób.

Nowe oblicze biżuterii

Tegorocznej wiosny biżuteria w zdecydowany sposób zmienia swój dotychczasowy charakter. Dowodem przełamania barier w postrzeganiu kolczyków, ozdób głowy lub naszyjników są propozycje, jakie zaprezentowano na pokazie Givenchy. Najmodniejsza biżuteria w wersji ekstremalnej ozdabia teraz nawet całą twarz, co więcej przywodzi na myśl egzotyczne podróże lub nawiązuje do stylistyki lat 90, a nawet skłania się ku multiplikacji, czyli powiększeniu lub zwielokrotnieniu łączonych ze sobą ozdób. Jak owe trendy zastosować w praktyce? Jeśli chcemy podążać za modą, tej wiosny z chęcią założymy kolczyki z papugami bądź koralowcem, na szyi zawiesimy złote liście bananowca, a za ucho wetkniemy kwiat, który doskonale wpasuje się w estetykę – modnych obecnie – strojów w stylu etnicznym. Ponadto zgodnie z propozycjami projektantów, zaopatrzymy się w plastikowe, elastyczne ozdoby, które w ostatniej dekadzie XX wieku, nosiło się na szyi lub też założymy aksamitne tasiemki i metalowe naszyjniki, które modnie oplotą naszą szyję. Jak natomiast będziemy ozdabiać swoje głowy w tym sezonie? I tu kolejna niespodzianka ze strony projektantów! Proponują nam bowiem ozdobne opaski, diademy a nawet korony, które śmiało możemy łączyć z niezobowiązującymi stylizacjami. Zobaczmy kilka fotografii, ukazujących najmodniejszą biżuterię tegorocznej wiosny:

Egzotyczne kolczyki

Egzotyczne kolczyki (Źródło: www.qrkoko.pl)

Biżuteria w stylu etnicznym, ozdobiona cytrynami

Biżuteria w stylu etnicznym (Źródło: www.qrkoko.pl)

Opaski, diademy, korony to hit tej wiosny

Opaski, diademy, korony to hit tej wiosny (Źródło: www.elle.pl)

Naszyjniki w stylu lat 90

Naszyjniki w stylu lat 90 (Źródło: www. elle.pl)

Biżuteria klasyczna zawsze w modzie

Z pewnością nie należy zapominać, iż klasyczna, minimalistyczna biżuteria ze złota i srebra nigdy nie wychodzi z mody, dlatego również na zakup tego rodzaju ozdób warto postawić w najbliższym czasie. Aby być w zgodzie w najnowszymi trendami, możemy zdecydować się na kolczyki, pierścionki, bransoletki i naszyjniki damskie (http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/naszyjniki/) w subtelny sposób, inspirowane motywami etnicznymi i egzotyką lub też nawiązujące swoim kształtem do kół i okręgów – popularnych obecnie na wybiegach najsłynniejszych projektantów.

W ramach podsumowania należy wspomnieć, iż szalone dodatki m.in: w postaci egzotycznych ozdób, biżuterii rodem z lat 90, czy też diademów i koron, okażą się prawdziwym hitem tej wiosny. Warto jednak pamiętać, iż bardzo radykalne trendy nie zawsze sprawdzają się na każdą okazję, a ponadto szybko przemijają. Wobec tego, starajmy się zawsze w swoich kasetkach przechowywać choć kilka egzemplarzy klasycznej, minimalistycznej biżuterii, która w delikatny sposób nawiąże do szybko zmieniających się trendów, dzięki czemu w przeciwieństwie do nich, pozostanie ona ponadczasowa i posłuży nam przez wiele lat.