Korzystając z usług różnych sieci komórkowych, zazwyczaj staramy się dobierać dla siebie oferty, które najlepiej spełniałyby nasze oczekiwania, a te z kolei uzależnione są od celów, do których najczęściej wykorzystujemy swoje telefony. Nie możemy również przy tym zapominać o znaczeniu aspektu finansowego, czyli konkurencyjności cen, wybieranych przez nas propozycji. Jeśli należymy do grona właścicieli telefonów na kartę i właśnie stoimy przed wyborem zakupu najlepszego pakietu telefonicznego dla nas lub dla członków naszej rodziny, koniecznie zapoznajmy się z dzisiejszym wpisem, który pokrótce pokaże nam, jak możemy porównywać promocje na kartę, oferowane nam przez najpopularniejszych operatorów sieci komórkowych w Polsce. Z wpisu tego dowiemy się także, na jakie informacje powinnyśmy zwracać uwagę, dokonując ostatecznego wyboru pakietu.

Jak porównywać oferty?
Potrzeby każdej z nas się różnią, dlatego warto szukać ofert zindywidualizowanych

Potrzeby każdej z nas się różnią, dlatego warto szukać ofert zindywidualizowanych (Źródło: www.styl-dom.info)

Z propozycjami ze strony różnych sieci komórkowych, zwykle stykamy się na co dzień. Prezentowane są one przede wszystkim w reklamach, trafiających do nas za pośrednictwem takich nośników informacji, jak: radio, Internet, prasa, telewizja, a nawet uliczne bilbordy. Każda z tych promocji przedstawiana jest jako najatrakcyjniejsza. Niemniej jak się okazuje, atrakcyjność ofert jest pojęciem względnym. Jako indywidualne klientki posiadamy bowiem całkiem różne oczekiwania, dotyczące usług telefonicznych. I tak, niektóre osoby poszukują pakietu, uwzględniającego jak najniższą cenę rozmów telefonicznych oraz wiadomości tekstowych (do wszystkich sieci), ponieważ telefon służy im głównie do tego rodzaju kontaktów. Inne – jako posiadaczki smartfonów – skupiają się natomiast na cenie i rozmiarze pakietu internetowego oraz dodatkowych bonusach ze strony usługodawcy. Aby dostosować promocje na kartę do swoich indywidualnych potrzeb, najlepiej jest zebrać jak najwięcej informacji o poszczególnych pakietach. Jak możemy to robić? Co prawda, jednym z rozwiązań jest mozolne odwiedzanie lub dzwonienie do punktów obsługi klienta, należących do różnych operatorów. Jednak znacznie mniej czasochłonnym sposobem jest uzyskiwanie informacji za pośrednictwem sieci. Możemy w tym celu wpisać do wyszukiwarki internetowej frazę: „porównanie promocji na kartę”. Na stronach, które wyświetlą nam się jako wynik wyszukiwania, informacje o promocjach na kartę, zazwyczaj przedstawia się tam – w mniej lub bardziej – przejrzystych tabelkach.

Wybór najlepszej oferty na kartę
Porównujmy oferty w Internecie

Zanim dokonamy wyboru, porównujmy poszczególne parametry ofert, które znajdziemy w sieci (Źródło: www.tapety.tja.pl)

Odczytując dane o określonych ofertach komórkowych, warto zwracać uwagę na ich ceny oraz potencjalne korzyści, które ze sobą niosą. Dokładnie przyglądajmy się i porównujmy koszty rozmów i SMS-ów do wszystkich sieci, rozmiary pakietów Internetowych (najlepiej ponad 5 GB), jak również okresy ważności połączeń wychodzących i przychodzących, po pojedynczym doładowaniu. Dużym ułatwieniem dla tych z nas, które zainteresowane są promocjami w sieci Orange, jest możliwość wypełnienia na stronie tego operatora specjalnego kwestionariusza, który automatycznie dobierze za nas oferty, najlepiej dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. W jaki sposób się to odbywa? Na stronie operatora klikamy na najbardziej interesujące nas usługi (tanie rozmowy, SMS-y,Internet, bonusy za doładowania itp.), zaznaczamy rodzaj posiadanej taryfy i wybieramy opcję „gdzie masz najwięcej znajomych” (w sieci czy poza nią). Po zatwierdzeniu naszego wyboru, w dolnej części strony wyświetlą się najkorzystniejsze dla nas promocje Orange na kartę.

Wybór oferty na kartę powinien być przez nas bardzo przemyślany. Obecnie operatorzy sieci komórkowych prześcigają się w proponowaniu swoim klientom coraz to atrakcyjniejszych promocji, dlatego warto poświęcić chwilę czasu na wybór pakietu, który w pełni sprosta naszym oczekiwaniom.