Każdego dnia – w tysiącach domów na całym świecie – otwierane są słoiczki z charakterystycznym rysunkiem uśmiechającego się malucha, wypełnione posiłkami przeznaczonymi dla najmłodszych. Z pewnością domyślasz się, iż opis tychże słoików dotyczy produktów firmy Gerber, które być może znajdują się także pod twoim dachem. Okazuje się, iż słoiczki Gerber wykorzystywane są przez kolejne pokolenia mam i ich pociech, już od 90 lat. Poznaj zatem historię Gerber oraz ich słynnego loga, które już od dziesięcioleci znane jest na całym świecie.

Od tego się zaczęło…

Początki firmy Gerber

Źródło: www.zdrowystartwprzyszlosc.pl

Posiłki firmy Gerber pojawiły w sprzedaży za sprawą małżeństwa amerykańskiego pochodzenia – Doroty Gerber i jej męża Daniela. Wszystko zaczęło się w roku 1927. Początkowo Państwo Gerber postanowili robić przeciery warzywno-owocowe dla swojej pięciomiesięcznej córeczki we własnym gospodarstwie domowym, za radą postępowego – jak na tamten czas – lekarza pediatry. Przez wzgląd na długotrwały proces przygotowywania takich posiłków w domu, Doroty i Daniel postanowili przenieść produkcję swoich przecierów do rodzinnej fabryki we Fremont w stanie Michigan. Wraz z nadejściem kolejnego roku – po przeprowadzeniu wielu badań, a także po konsultacjach z ekspertami w dziedzinie żywienia i przedstawicielami środowiska medycznego, posiłki Państwa Gerber weszły do ogólnodostępnej sprzedaży.

Historia słynnego logo

Słynne logo firmy Gerber

Źródło: www.teleshow.wp.pl

Logo wyróżniające dziś produkty firmy Gerber (słoiczki posiadają je na etykietach i zakrętkach), powstało pod koniec lat dwudziestych w odważnej kampanii reklamowej, która towarzyszyła wprowadzeniu na rynek posiłków Doroty i Daniela. Ogłoszono wówczas konkurs na ilustrację reklamową, do którego zgłosiło się wielu artystów. Jednym z nich była Pani Doroty Hope Smith, która przedstawiła niedokończony szkic dziecka swoich sąsiadów. Zachwycił on wszystkich i w ten sposób narodziła się słynna postać Dziecka Gerber. Buzią owego dziecka była twarz małej Ann Turner Cook. Dziś Pani Cook to 89-letnia emerytowana nauczycielka i pisarka.