Życie w ciągłym biegu nie zawsze pozwala na to, aby w skupieniu przeczytać ulubioną książkę. Praca, dom, dzieci, wizyta u kosmetyczki, kursy a do tego jeszcze sporadyczne wyjście z koleżankami na drinka – to zapewne tylko kilka pozycji z Twojej tygodniowej listy zadań do zrobienia. Mimo wszystko, w głębi duszy wiesz, że czytanie książek jest niezwykle wartościowym zajęciem. Czy da się je jakoś zastąpić? Doskonałym rozwiązaniem jest zainwestowanie w interesujące audiobooki.

Słuchanie książek w samochodzie i komunikacji miejskiej

Stanie w korkach niejednokrotnie zabiera sporo czasu w ciągu dnia. Szczególnie, jeżeli uczęszcza się znanymi, zatłoczonymi trasami w dużych miastach. Niezależnie od tego, czy podróżujesz własnym samochodem, wsiadasz do auta ze znajomymi z pracy, czy jeździsz komunikacją miejską, warto ten czas konstruktywnie wykorzystać. Zapewne masz już słuchawki, dzięki którym podczas drogi słuchasz muzyki. Warto spróbować poświęcić ten czas na przesłuchanie jakiegoś audiobooka. Ciekawym wyborem na początek może okazać się audiobook – Roszpunka. Jest to przyjemna, lekka baśń, polecana dla kobiet i młodzieży.

Taki wybór może okazać się szczególnie trafiony, kiedy wiedziesz szybkie i stresujące życie. Przesłuchanie interesującej, klasycznej baśni rozluźni umysł i pobudzi wyobraźnię. Stojąc w korkach traci się naprawdę dużo czasu, który równie dobrze można wykorzystać na słuchanie całych książek i powieści. Jedynym warunkiem samotnej jazdy samochodem i słuchania audiobooka jest to, czy nie przeszkodzi Ci on w skupieniu na drodze. Jeżeli nie – zamień dotychczas włączone radio na czytaną powieść.

Audiobook w trakcie prac domowych – łącząc przyjemne z pożytecznym

Audiobooków możesz słuchać także podczas wykonywania rozmaitych domowych prac. Mycie naczyń, okien, podłogi, wycieranie kurzu czy układanie zabawek na półkach umili dobrze dobrane do Ciebie słuchowisko. Audiobook – Roszpunka to lekka i oddziałująca na wyobraźnię baśń, która odpręży Cię w trakcie realizowania codziennych, niejednokrotnie nudnych obowiązków. Być może zarazi Cię ona także miłością do spędzania czasu w ten sposób – wybierania interesującego utworu, który czyta dla nas ktoś inny, kiedy my nie mamy czasu i ochoty tego robić.

Jakie wartości płyną z słuchania audiobooka?

Czy audiobook – Roszpunka może nieść ze sobą jakieś wartości podczas słuchania? Przede wszystkim odsłuch audiobooków rozwija wyobraźnię. Słuch jest jedynym zmysłem jaki jest niezbędny do poznania treści słuchowiska. Resztę musimy sobie wyobrazić – kto, jak wygląda, jaki ma głos, gdzie dzieją się poszczególne wydarzenia. Takie ćwiczenie wzmaga także kreatywne myślenie, a także poszerza horyzonty. „Roszpunka” to klasyczna baśń, której mimo wszystko wstyd nie znać, chociaż powierzchownie. W ten sposób możemy poznać wiele tytułów, które wypada przeczytać chociaż raz w życiu.

Kim była Roszpunka?

O czym jest „Roszpunka”? To popularna niemiecka baśń, którą na karty książek spisali jako pierwsi bracia Grimm. Opowiada o losach młodej, pięknej dziewczyny, która została przez złowrogą wiedźmę zamknięta w niedostępnej dla nikogo wieży. Miała niezwykle długie włosy, które były jedynym sposobem, dzięki któremu czarownica mogła dostać się do pokoju dziewczyny.

Okazało się, że pewnemu młodemu mężczyźnie udało się odnaleźć więzienie dziewczyny. Według pierwotnej baśni, zła wiedźma w gniewie obcięła dziewczynie włosy, aby młodzieniec nie mógł dostać się do środka aby ją uratować. Chłopak spadł i stracił wzrok. Co stało się dalej? Wysłuchaj audiobooka, aby dowiedzieć się, czy kobietę udało się wyswobodzić i czy baśń kończy się szczęśliwie.

Niewątpliwie warto jest wdrożyć słuchanie audiobooków do swojego codziennego życia. Nie zastąpią czytania książek w zupełności – są jednak inną formą poznawania ich treści, są równie wartościowe i pozwolą na miłe spędzenie czasu. Szczególnie, gdy czas ten ciężko wykorzystać w inny sposób – sprzątając lub stojąc w korku.