Zdawać by się mogło, że o operacjach plastycznych nosa słyszy się często, tymczasem są one jednymi z najtrudniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Z czego to wynika, a także jakie są zalety skorzystania z usługi tego typu? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się, jakie korzyści dla pacjentów przynosi operacja nosa oraz jak bardzo może zmienić się kształt tej części ciała w wyniku zabiegu.

Efekty operacji plastycznych

Przed przystąpieniem do operacji plastycznej pacjent określa, czego oczekuje od nowego kształtu nosa, a specjalista ocenia, w jakim stopniu możliwe jest zrealizowanie tego planu. Konieczne jest również upewnienie się, że zabieg ten będzie bezpieczny i że nie występują żadne przeciwwskazania. Korekcja kształtu nosa może mieć różne stopnie zaawansowania. Czasem koryguje się tkanki miękkie i chrząstki, tak jest na przykład w przypadku modelowania czubka nosa oraz jego skrzydełek. Trudniejsze mogą być z kolei operacje, które wymagają naruszenia kości. Dotyczy to przede wszystkim zabiegu przeprowadzanego na nosie garbatym lub krzywym.

Wymagające jest również zmniejszanie tej części ciała, gdyż wymaga ono usunięcia pewnych obszarów. Operacje nosa nie zawsze mają funkcję jedynie estetyczną. Czasem są one konieczne, aby ułatwić pacjentowi oddychanie, pozbyć się uciążliwego chrapania czy zmniejszyć częstotliwość różnego rodzaju chorób. Zabiegi wymagają odpowiedniej rekonwalescencji oraz kontroli lekarskiej.

Jak dbać o zoperowany nos?

Po zoperowaniu nosa pacjent musi przez jakiś czas znajdować się pod opieką lekarza, który będzie kontrolował jego stan oraz zareaguje w razie wystąpienia komplikacji. Czas rekonwalescencji zależy od stopnia zaawansowania zabiegu, a konkretne metody dbania o siebie powinny być określone przez specjalistę. Czasem po operacjach u pacjenta pojawia się zasinienie w okolicy oczodołów.

Przykładem miejsca, gdzie przeprowadza się korekcję kształtu nosa, są Gabinety Leszczyński. Warto zainwestować w usługę wysokiej jakości, tak aby być zadowolonym z uzyskanych efektów, a także, aby uniknąć ryzyka powikłań.

Operacje plastyczne nosa to trudne zabiegi, które powinny być realizowane przez doświadczonych specjalistów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pacjent będzie mógł cieszyć się poprawionym wyglądem całej twarzy. Operacje plastyczne to jeden ze sposobów na skorygowanie drobnych niedoskonałości, a w ten sposób na zwiększenie pewności siebie kobiet i mężczyzn. Kluczem do sukcesu jest jednak uważność i profesjonalizm na każdym etapie zabiegu oraz rekonwalescencji.