Zamki błyskawiczne zaraz obok guzików, to akcesoria pasmanteryjne, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne czynności. Dzięki nim możemy zapiąć bluzę czy kurtkę, gdy zawieje zimny wiatr czy zabezpieczyć zawartość torebki. A to tylko kilka przykładów. Zamki błyskawiczne nie są jednak jedynie praktycznymi dodatkami krawieckimi, ale mają także funkcję dekoracyjną. Poznaj ozdobne walory tych niepozornych elementów we współczesnych trendach modowych.

Zamki błyskawiczne jako modny dodatek garderoby

Zamki błyskawiczne znajdują zastosowanie w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej. Niekiedy mają jedynie służyć temu, aby zapiąć spodnie, bluzę czy kurtkę, ale służą też jako dodatkowa ozdoba stroju. Jednym z najpopularniejszych trendów modowych, które nadal jest uwielbiany przez wiele pań i panów, są skórzane czarne kurtki, na których znajduje się wiele zamków błyskawicznych. Mogą być zapięciem kieszeni, albo jedynie je imitować. Dają uczucie „ciężkości” i przywodzą na myśl grungowy styl. Zamki błyskawiczne mogą być także ozdobą spodni (naszyte na nogawce), swetrów, bluzek albo bluz. Dodają im ciekawego elementu, który przykuwa uwagę i nadaje odzieży innego charakteru.

Zamki błyskawiczne a akcesoria i dodatki

Tego typu akcesoria krawieckie nie są jedynie praktycznymi ozdobami odzieży. Doskonale sprawdzają się także do dekoracji akcesoriów np. damskich torebek. Dzięki nim może ona zyskać wiele małych kieszonek (które w damskiej torebce zawsze się przydają), a jednocześnie sprawić, że będzie wyglądała oryginalnie. Zamki błyskawiczne, które znajdziesz np. w ofercie hurtowni krawieckiej Bottonex, świetnie będą wyglądały także na skórzanych plecakach. Znajdują zastosowanie również w produkcji obuwia – najczęściej na botkach czy kozakach.

Kursory do zamków błyskawicznych, czyli praktyczna ozdoba

Nie tylko od zamka będzie zależał końcowy efekt outfitu, czy dodatków do niego, ale także od jego kursora. Jest to nic innego, jak część zamka, za którą łapiemy, aby go zapiąć lub odpiąć. W sklepach pasmanteryjnych znajdziemy ich szeroki wybór. Mogą być mniej lub bardziej ozdobne. Do tych drugich zdecydowanie należą kursory skórzane i metalowe. Dobra wiadomość dla właścicieli firmy jest taka, że można na nie nanieść logo marki lub jej nazwę.