Biżuteria to bez wątpienia jeden z najciekawszych elementów stylizacji, ponieważ często przykuwa uwagę swoim rozmiarem, kształtem, czy też przekazem. Niewątpliwie duże zainteresowanie wzbudzają złote zawieszki, które można dowolnie komponować z innymi elementami biżuterii, tworząc w ten sposób wyjątkowe i niepowtarzalne zestawienia. Sprawdź, jak robić to poprawnie.

Złota zawieszka – z jaką biżuterią ją zestawić?

Zawieszki to element biżuterii, który zdecydowanie przykuwa największą uwagę. Te małe detale często dodają dodatkowego charakteru całej stylizacji, opowiadają historię, a czasem nawet nawiązują do aktualnych wydarzeń czy sytuacji, w której się znajdujemy. Obecnie zawieszki to nie tylko element naszyjników, ale także coraz częściej bransoletek. Twórcy biżuterii prześcigają się w pomysłach ich przypinania i łączenia, przez co na rynku powstaje coraz większy wybór tych drobnych dodatków. Złota zawieszka to świetny pomysł na prezent, a także doskonały pomysł na podkreślenie charakteru stylizacji lub też kolekcjonowanie najważniejszych chwil w życiu. Aktualnie kształty zawieszek pozwalają na tworzenie fantastycznych wspomnień – poprzez dokładanie kolejnych elementów biżuterii do jednej bransoletki. Zawieszka dobrze sprawdzi się także w przypadku łańcuszka – zwłaszcza wtedy, kiedy jest on delikatny, ponieważ będzie na jego tle wyraźnie widoczna. Bardzo modowym rozwiązaniem jest także połączenie złotej zawieszki ze srebrnymi elementami biżuterii – należy jednak robić to z dużym wyczuciem.

Czym kierować się przy wyborze zawieszki?

Dobranie właściwej zawieszki nierzadko stanowi spore wyzwanie. Wybierając ten element biżuterii możesz kierować się np.: ponadczasowymi trendami, panującymi obecnie trendami biżuteryjnymi, zainteresowaniami lub upodobaniami obdarowywanej osoby, czy też własnymi obserwacjami dotyczącymi jej stylistyki. Złote zawieszki do biżuterii mogą stać się także symbolem, pamiątką związaną z ważnym wydarzeniem w życiu, lub sposobem na wyrażenie emocji. Wówczas, podczas dokonywania wyboru należy kierować się własnymi emocjami – co pozwoli wybrać zawieszkę, dzięki której bliska osoba będzie wiedziała jak ważną rolę odgrywa w Twoim życiu. Jeśli natomiast nie znajdziesz tej właściwej zawieszki w żadnym sklepie jubilerskim, to możesz skorzystać z usługi grawerowania – tworząc w ten sposób niepowtarzalny podarunek.

Na co uważać przy wyborze złotej zawieszki?

Pierwszy element na jaki powinno się zwrócić uwagę przy wyborze zawieszki jest jej waga, która powinna być stosownie dobrana do wagi łańcuszka lub bransoletki. Całkowita waga obu elementów powinna być do siebie zbliżona, ponieważ zbyt ciężki łańcuszek stłumi delikatną zawieszkę, a z drugiej strony zbyt ciężki dodatek może skutkować zerwaniem lub przetarciem biżuterii w miejscu, w którym została ona obciążona. Nie bez znaczenia pozostaje również kolor wybranego metalu szlachetnego. Jeszcze do niedawna starano się łączyć elementy biżuteryjne w tym samym kolorze, jednak obecnie łączenie srebra ze złotem jest jak najbardziej dopuszczalne. Dużą rolę odgrywa także kształt samej zawieszki i jej wielkość, gdyż prosta i delikatna biżuteria może być łączona niemal z każdą zawieszką, natomiast nieco bogatsza biżuteria powinna zostać przyozdobiona jedynie skromnym, delikatnym dodatkiem w postaci prostej zawieszki.