Zapewne ty i twoja rodzina – w tym również twoje dzieci – pragniecie, aby wasz dom był miejscem, w którym z przyjemnością się przebywa i celebruje życie rodzinne. Oprócz ciepłej atmosfery, związanej z waszymi wzajemnymi relacjami, także przytulny wystrój wnętrz może sprawić, iż wasz dom będzie miejscem, do którego z radością będziecie powracać. Kominek migoczący przyjemnym ogniem, drewniane podłogi i sufitowe stropy, to elementy, na które nie każda rodzina może sobie pozwolić. Zobacz zatem jak w prosty i niedrogi sposób, odpowiednio dobrane dodatki mogą ocieplić twój dom.

Tkaniny w oknach

Dodatki w postaci tkanin to bardzo skuteczny sposób na ocieplenie wnętrza. Możesz wykorzystać je na uszycie zasłon, niestandardowych firanek i obrusów. Obecnie wielu młodych ludzi rezygnuje z ozdabiania okien, ponieważ klasyczne, żakardowe firany wydają się być staromodne. Niestety, puste okno z samą roletą nie zapewni przytulności wnętrzu. Jest na to jednak sposób. Wybierz do swojego domu bawełnianą tkaninę, w deseń pasujący do twojego wnętrza i stwórz z niej zasłonę lub firankę w zupełnie nowej odsłonie, która nie będzie miała nic wspólnego z klasycznymi ozdobami okien. Oto kilka propozycji, które mogą cię zainspirować do niestandardowego ocieplenia okien we własnym domu:

Bawełniane zasłony i haftowana zazdroska

Bawełniane zasłony i haftowana zazdroska (Źródło: www.sklepludowy.pl)

Zasłony w oknach nadadzą wnętrzu przytulności

Zasłony w oknach nadadzą wnętrzu przytulności (Źródło: www.myhome.pl)

Bawełniana atrapa rzymskiej rolety

Bawełniana atrapa rzymskiej rolety (Źródło: www.dekoria.pl)

Inne dodatki

Dodatki – sprawiające, że twoje wnętrze stanie się przytulne – to również narzuty i poduszki, które możesz dobrać do kolorów i stylistyki, pojawiającej się w twoim domu. Natomiast takie dodatki jak świece i lampiony, to doskonały sposób na ocieplenie wnętrza i wprowadzenie pod jego dach iście baśniowej atmosfery. Gdy zapalisz je po zmroku, staną się dla twojej rodziny doskonałą namiastką kominka. Oto przykładowe zdjęcia narzut, poduszek, świec i lampionów, które ocieplą twoje wnętrze:

Poduszki, narzuty i koce sprawiają, ze mieszkanie staje się przytulne

Poduszki, narzuty i koce sprawiają, ze mieszkanie staje się przytulne (Źródło: www.zwierciadlo.pl)

Od pewnego czasu bardzo modne stały się sweterkowe poduszki, idealnie wpasowujące się w jesienny i zimowy klimat

Od pewnego czasu bardzo modne stały się sweterkowe poduszki, idealnie wpasowujące się w jesienny i zimowy klimat (Źródło: www.designbycolors.pl)

Świeczka w sweterkowym kubraczku

Świeczka w sweterkowym kubraczku (Źródło: www.example.pl)

Lampiony mogą stanowić namiastkę kominka

Lampiony mogą stanowić namiastkę kominka (Źródło: www.neomedia.info)