Wraz z końcem lata i nadejściem chłodniejszych dni, z pewnością coraz częściej zakładasz na siebie coś cieplejszego. Są to zazwyczaj grubsze swetry, kurtki i płaszcze. Dowiedz się zatem, jakie okrycia wierzchnie będą najmodniejsze podczas tegorocznej jesieni.

Postaw na płaszcze

Tej jesieni na wybiegach królują płaszcze

Źródło: www.elle.pl

Tej jesieni kurtki ustąpią miejsca płaszczom, bowiem to właśnie te okrycia wierzchnie, królują obecnie w jesienno-zimowych kolekcjach projektantów. W tym sezonie do łask wracają zarówno jednorzędowe, jak i dwurzędowe guziki. Co więcej, bardzo modne są także szerokie kołnierze, duże marynarkowe klapy i płaszcze o kroju, zaczerpniętym z lat 50 ubiegłego wieku. W sezonie jesiennym swoją obecność wyraźnie zaznaczą również wełniane trencze, wykończone futrzanymi kołnierzami,  płaszcze z imitacji futra – o luźnych fasonach – a także zamszowe płaszcze przewiązywane w pasie. Jesienią do łask powrócą także poncza i pelerynki, łączące w sobie styl elegancki ze stylem codziennym.

Okrycia wierzchnie – modne długości

W tym sezonie długie płaszcze będą bardzo modne

Źródło: www.elle.pl

Tegoroczna jesień pozwoli ci na swobodny dobór długości płaszcza. Okrycia wierzchnie w męskim stylu – z dwurzędowymi guzikami i dużymi klapami – będą się pojawiały w sklepach w dwóch wariantach: ich długość będzie sięgała za pupę lub też przed kolano. Największym powodzeniem w tym sezonie, będą się jednak cieszyły płaszcze dłuższe, czyli sięgające do połowy łydki, a nawet do kostek. Tego typu płaszcze będą zazwyczaj wiązane w talii i będą najczęściej występować w kolorze szarym, piaskowym lub karmelowym. Pozostając w temacie długości okryć wierzchnich, przygotuj się na to, iż tegoroczne płaszcze mogą posiadać krótsze rękawy, niż te, które zazwyczaj pojawiały się w sklepach w poprzednich sezonach.