Poświęcenie długiego, chłodnego wieczoru na dobrą lekturę to drobna przyjemność, na jaką warto sobie pozwolić w okresie jesieni. Jedną z książek, która z pewnością sprawdzi się w roli  jesiennej lektury jest „Dom sióstr” autorstwa Charlotte Link. Co można powiedzieć o autorce powieści i opisanej w książce fabule?

Charlotte Link
Charlotte Link kocha zwierzęta

Charlotte Link kocha zwierzęta (Źródło: faz.net)

Charlotte Link to niemiecka pisarka, która urodziła się 5 października 1963 roku we Frankfurcie nad Menem. Okazała się ona bardzo płodną autorką. Wydała bowiem aż 17 powieści, w tym: Przerwane milczenie, Nieproszony gość, Echo winy lub Ostatni ślad. Nie wszystkie jej książki przetłumaczono jednak na język polski. Za to wiele z jej dzieł zostało zekranizowanych w formie seriali telewizyjnych. W samych Niemczech jej powieści sprzedano w liczbie ponad 12 milionów egzemplarzy. Jej wszystkie książki miesiącami nie schodziły ze ścisłych czołówek list bestsellerów.  W roku 2007 Charlotte Link została uhonorowana nagrodą Goldene Feder. Prywatnie jest ona właścicielką wielu psów i aktywną działaczką w organizacji PETA, zajmującej się ratowaniem zwierząt. Pisarka mieszka wraz z rodziną w Wiesbaden.

Dom sióstr – fabuła
Okładka książki

Okładka książki (Źródło: empik.pl)

Barbara Amberg – wzięta pani adwokat – od jakiegoś czasu żyje ze swoim mężem Ralphem jak z obcą osobą. Aby ratować swoje małżeństwo, na okres świąt postanawia ona wynająć w Yorkshire starą posiadłość, nazywaną niegdyś „Domem sióstr”. Chce w ten sposób spędzić z Ralphem trochę więcej czasu i się do niego na nowo zbliżyć. Gdy małżeństwo dociera na miejsce, szybko okazuje się, że dom znajduje się na zupełnym pustkowiu. Dochodzi do awarii prądu, a śnieżyca uniemożliwia Barbarze i Ralphowi dotarcie do innych domostw. Niewielkie zapasy żywności szybko się kończą. Małżeństwo radzi sobie z zimnem, paląc w kominku i w piecu drewno przyniesione z szopy. W tym niewielkim pomieszczeniu Barbara odnajduje zapiski byłej właścicielki posiadłości – Frances Gray. Bohaterka zagłębiwszy się w lekturze maszynopisu, poznaje historię sprzed dziesięcioleci. Jaką tajemnicę z przeszłości odkryje bohaterka i jak potoczą się losy jej małżeństwa?

„Dom sióstr” to niezwykła powieść autorstwa Charlotte Link, która doskonale sprawdzi się w roli jesiennej lektury na długie i chłodne wieczory. Podczas czytania tej książki poznamy tajemnice z odległej przeszłości i burzliwe losy małżeństwa Ambergów.