Są seriale, które pomimo upływu czasu wciąż nie tracą na aktualności. Jednym z nich jest produkcja Beth Sullivan, emitowana między 1993 a 1998 rokiem. Serial kostiumowy Dr Quinn – bo o nim mowa – zdobył ogromną popularność wśród widzów na całym świecie. Jane Seymour – odgrywająca tytułową rolę – została nawet nagrodzona za nią Złotym Globem. Obecnie możemy oglądać powtórki odcinków produkcji w telewizji lub w Internecie. Obejrzenie tego serialu w gronie rodziny może się okazać dobrym pomysłem. O czym opowiada wspomniana produkcja i czym się wyróżnia spośród innych seriali?

Dr Quinn – serial utrzymany w konwencji westernu
Bohaterka adoptuje trójkę dzieci swojej zmarłej przyjaciółki

Bohaterka adoptuje trójkę dzieci swojej zmarłej przyjaciółki (Źródło: filmykostiumowe.blogspot.com)

Akcja serialu rozgrywa się w Colorado Springs w Stanach Zjednoczonych, krótko po zakończeniu wojny secesyjnej (miała ona miejsce między 1861 a 1865 rokiem). Produkcja Dr Quinn przedstawia losy młodej, wykształconej na Harvardzie lekarki, która decyduje się otworzyć własną praktykę w miasteczku na Dzikim Zachodzie. Pomimo początkowej nieufności ze strony jego mieszkańców, z czasem pani Michaela Quinn zaczyna zjednywać sobie ich zaufanie i szacunek. Adoptuje trójkę osieroconych dzieci i zawiązuje więź z człowiekiem gór i przyjacielem Indian – Byronem Sullym. Serial pośrednio opowiada także o historii plemiona Czejenów, zamieszkującego terytorium Colorado.

 Walory serialu
Bohaterowie przeżywają wiele trudności

Bohaterowie przeżywają wiele trudności, z którymi odważnie się mierzą (Źródło: pl.pinterest.com)

Dr Quinn to serial, w którym główni bohaterowie potrafią ponosić odpowiedzialność za swoje czyny i bronić własnych przekonań. Okazują oni odwagę nawet w niesprzyjających okolicznościach. Postacie przeżywają mnóstwo przygód i stają w obliczu licznych problemów społecznych, takich jak: alkoholizm, niewolnictwo, zaburzenia nastroju, dyskryminacja na tle rasowym, dorastanie czy też skomplikowane relacje rodzinne. Choć zdecydowana większość przedstawionych w niej bohaterów i wydarzeń to fikcja, obraz ten przybliża nam realia życia na Dzikim Zachodzie w II połowie XIX wieku.

Serial doktor Quinn już od przeszło 20 lat chętnie jest oglądany na całym świecie. Choć produkcja ta utrzymana jest w konwencji westernu, a tym samym pojawiają się w niej Indianie, cowboye i rewolwerowcy, nie omija ona szeregu problemów społecznych, które są nadal aktualne.