Janusz Korczak kilkadziesiąt lat temu powiedział: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Słowa te nie straciły na aktualności. Może to potwierdzić każda matka. Sprawa szczęścia najmłodszych nie jest także obojętna dla większości naszego społeczeństwa. Istotnie, niewiele sytuacji porusza dorosłego człowieka aż tak, jak widok ciepiącego dziecka. Świat wokół najmłodszych –  biednych oraz zapadających na choroby, które przerażają nawet ludzi dojrzałych – rzeczywiście nie jest wesoły. Aby poprawić sytuację dzieci, które zmagają się z podobnymi problemami, na całym świecie powstaje wiele fundacji charytatywnych. Mają one na celu udzielanie wsparcia finansowego oraz emocjonalnego swoim małym, doświadczonym życiowo podopiecznym. Takie fundacje dla dzieci działają prężnie także w Polsce.

Jak działają fundacje?

Fundacje wspierają podopiecznych na różne sposoby

Źródło: www.blog.groupon.pl

Fundacje dla dzieci, które prowadzą działalność w naszym kraju, zwykle zajmują się zbieraniem środków finansowych, które następnie przeznaczane są na poprawę jakości życia najmłodszych. W ramach takiego wsparcia zazwyczaj zbiera się pieniądze od ochotników, którzy mogą w tym celu wysyłać specjalne smsy, wpłacać pieniądze na konto fundacji lub przeznaczać 1% swojego podatku na potrzeby takich organizacji. Niekiedy  fundacje organizują także większe i mniejsze akcje, z których dochód zostaje później przeznaczony na potrzebujące dzieci. Wielokrotnie podczas tego typu działań, wykorzystuje się wsparcie licznych sponsorów oraz osób znanych, które firmują takie akcje swoim wizerunkiem. Czasami pomoc oferowana dzieciom wcale nie dotyczy tylko kwestii finansowych, jest ona związana również z realizacją marzeń podopiecznych fundacji bądź urozmaiceniem ich wolnego czasu – szczególnie wtedy, gdy muszą go spędzać w szpitalach.

Fundacje dla dzieci pomagają przywrócić im uśmiech

Źródło: www.fakt.pl

Radiowa pomoc

Jedną z organizacji, która zajmuje się niesieniem pomocy potrzebującym dzieciom, jest Fundacja Radia Zet. Jest to organizacja pożytku publicznego, która działa w naszym kraju już od roku 1999. Sponsorem tejże fundacji jest – jak nie trudno się domyślić – Radio Zet. Organizacja ta niesie pomoc dzieciom, które zmagają się z chorobami i wadami serca. Fundacja Radia Zet wspiera również szpitale oraz kliniki kardiologiczne i kardiochirurgiczne. Ponadto, gdy zachodzi taka potrzeba, w ramach akcji specjalnych Fundacja Radia Zet pomaga ofiarom klęsk żywiołowych. Organizacja ta uzyskała w ostatnim czasie ważne wyróżnienie – została Liderem Roku 2014 w ochronie zdrowia w kategorii działalność charytatywna.