Polki kochają styl prowansalski. Jak sama nazwa wskazuje, styl ten nawiązuje do malowniczej Prowansji – krainy położonej w południowej Francji. Prowansja to kraina o klimacie sielskim, będącym mieszanką wina, historii, pól pachnącej lawendy, malowniczych kamiennych domków oraz zapachu tymianku.

Charakterystyka stylu

W wielu aspektach styl prowansalski przypomina styl rustykalny. Oba nurty odwołują się bowiem do sielskiego klimatu wsi oraz domowego ciepła. Kolory, którymi charakteryzuje się styl prowansalski to biel, żółcie, błękit, delikatny fiolet oraz naturalne odcienie kamieni. Wnętrza prowansalskie pełne są dodatków z fajansu, metalu, drewna, wikliny, kamienia lub suszonych ziół.  Meble w takich wnętrzach stworzone są z naturalnych materiałów.

Zakochaj się w stylu prowansalskim

Nic dziwnego, że z łatwością można zakochać się w stylu prowansalskim. Zazwyczaj sympatia naszych rodaczek do tego stylu, znajduje swoje odzwierciedlenie w wyborze dodatków, jakimi ozdabiają one swoje wnętrza. A czy ty sama również należysz do miłośniczek stylu prowansalskiego? Jeśli tak,  poniższe propozycje z pewnością przypadną ci do gustu, a może nawet zainspirują do zmian w twoim mieszkaniu. A co jeśli nie należysz do grona wielbicielek stylu prowansalskiego? Być może po obejrzeniu zamieszczonych tutaj zdjęć, zmienisz zdanie;-)

Użycie naturalnych materiałów jest właściwe dla tego stylu

Użycie naturalnych materiałów jest właściwe dla tego stylu (Źródło: www.lovingit.pl)

Wnętrza prowansalskie przywodzą na myśl Prowansję - sielską krainę

Wnętrza prowansalskie przywodzą na myśl Prowansję – sielską krainę lawendy (Źródło: bajkowewnętrza.blogspot.pl)

Dodatki w stylu prowansalskim pokochały miliony z nas

Dodatki w stylu prowansalskim pokochały miliony z nas (Źródło: www.archiwum allegro.pl)

Styl prowansalski

Styl prowansalski to również liczne motywy kwiatowe – kiście winogron, wieńce zbóż, kwiaty lawendy oraz zioła. (Źródło: www.urządzamy.pl)

A co sądzicie o tym lawendowym zegarze?

A co sądzicie o tym lawendowym zegarze? (Źródło: www.krainalamp.pl)