Każda mama wie, jak ważną rolę w prawidłowym rozwoju dziecka odgrywa odpowiednie żywienie. Nie chodzi tylko o wybranie najbardziej ekologicznych owoców, warzyw czy mięs, ale też o sposób ich przyrządzenia. Dlatego warto zadbać o zestaw garnków i naczyń, który pozwoli przygotowywać nam posiłki smaczne, aromatyczne, ale też bez szkodliwego tłuszczu. Warunki te spełniają garnki Philipiak.

Garnki Philipiak – z myślą o zdrowiu

Marki Philipiak chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Od przeszło 17 lat słynie z produkcji garnków, naczyń oraz sztućców o wyjątkowych właściwościach. Zachwycają nie tylko wyglądem, ale praktycznością i dbałością o nasze zdrowie i bezpieczeństwo na każdym etapie przygotowywania posiłków. Dla rodzin z małymi dziećmi ma to szczególnie duże znaczenie. Ale przejdźmy do konkretów. Garnki Philipiak wykonane są w całości ze szlachetnej stali nierdzewnej. Jest ona antybakteryjna, antyalergiczna i nie wchodzi w reakcje chemiczne z gotowanymi potrawami. Dzięki temu zachowują one pełnię smaku i aromatu oraz nie tracą w obróbce termicznej cennych witamin i minerałów.

 

garnki philipiak

Garnki i naczynia marki Philipiak to najlepsze wyposażenie kuchni dla mamy, która ceni sobie zdrowe gotowanie.
źródło: http://pomorskie.naszemiasto.pl

garnki philipiak

źródło: http://najlepszezzycia.pl/

garnki philipiak

Smażenie bez użycia tłuszczu.
źródło: http://vumag.pl/

Oprócz tego umożliwiają najzdrowsze gotowanie na parze bez potrzeby używania soli oraz smażenie bez tłuszczu. To ważne, gdyż zarówno nadmiar soli, jak i tłuszczów w diecie jest bardzo szkodliwy, zwłaszcza dla małych dzieci, które mają jeszcze wrażliwy układ trawienny.

Bezpieczeństwo użytkowania

Wiele mam zgodnie przyznaje, że jednym z trudniejszych zadań w trakcie gotowania jest pilnowanie pociechy, by niczego nie dotykała na kuchence, aby się nie poparzyła. Garnki Philipiak przynajmniej częściowo rozwiązują ten problem. Zostały bowiem wyposażone w nienagrzewające się uchwyty. Dzięki temu nawet jeśli dziecko pod naszą nieuwagę za nie chwyci, nie grozi mu poparzenie.

garnki philipiak

Nienagrzewające się uchwyty zapewniają maksimum bezpieczeństwa podczas gotowania.
źródło: https://www.philipiakmilano.pl

garnki philipiak

Zdrowe gotowanie to prawdziwa frajda!
źródło: https://www.pexels.com

Poza tym pokrywki garnków zostały wyposażone w specjalny termometr, który pozwala sprawdzać na bieżąco temperaturę w garnku bez potrzeby podnoszenia pokrywy. Dzięki temu gotowanie jest bezpieczne i komfortowe.