Wykonując makijaż, bardzo często skupiamy się na podkreślaniu piękna swoich oczu. Niemniej, aby nadać spojrzeniu prawdziwej głębi, a rysom twarzy odpowiedniej wyrazistości, nie powinnyśmy zapominać także o zaznaczaniu swoich brwi. Ich nieodpowiedni kształt, grubość lub kolor może całkowicie popsuć efekt naszego make-upu, a nawet sprawić, że nasza twarz nabierze niemiłego wyrazu. Jak zatem powinnyśmy prawidłowo malować swoje brwi i dbać o to, by były zadbane i właściwie odżywione?

Pielęgnacja i przygotowanie do makijażu
Regularne picie naparu ze skrzypu polnego może poprawić kondycję brwi

Regularne picie naparu ze skrzypu polnego może poprawić kondycję brwi (Źródło: www.dailytips.pl)

Aby poprawić gęstość swoich brwi, możemy sięgnąć po specjalne serum, które już po kilkunastu dniach sprawi, że naszych włosków będzie znacznie więcej. Podobny efekt osiągniemy, regularnie stosując olej rycynowy. Wystarczy, że zamoczymy w nim specjalną szczoteczkę i za jej pomocą naniesiemy preparat na włoski. Naszym brwiom przysłuży się także częste picie naparu ze skrzypu polnego, który jednocześnie wzmocni kondycję naszych rzęs. Tak wypielęgnowaną oprawę oka możemy śmiało podkreślić makijażem. Zanim to jednak zrobimy, powinnyśmy ją do tego odpowiednio przygotować. Każdą brew warto wygładzić i wyszczotkować przeznaczonym do tego grzebykiem (który możemy zakupić w drogerii) lub umytą szczoteczką ze zużytego tuszu do rzęs.

Makijaż brwi
Cień nakładamy na brwi specjalnym, ściętym pędzelkiem

Cień nakładamy na brwi specjalnym, ściętym pędzelkiem (Źródło: www.agatabielecka.pl)

Podkreślając oprawę oka kredką, nie rysujmy jednej kreski na całej długości łuku. Zamiast tego, delikatnymi pociągnięciami od dołu go góry, malujmy małe i cienkie kreseczki pomiędzy włoskami. Kreseczki te powinnyśmy następnie rozetrzeć, przeczesując je szczoteczką. Metoda ta doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy chcemy uzupełnić ubytki w naszych brwiach. Innym sposobem zaznaczania łuków, jest także użycie specjalnego lub zwykłego, matowego cienia, w odcieniu zbliżonym do koloru włosków. Możemy go nanosić za pomocą  ściętego pędzelka. Po wykonaniu takiego makijażu, warto wyczesać każdą brew ku górze i podkreślić jej kształt bezbarwnym woskiem.

Brwi stanowią oprawę naszych oczu, zatem gdy są one zadbane i właściwie podkreślone, mogą nadać naszemu spojrzeniu odpowiedniego wyrazu oraz głębi. Ich właściwa pielęgnacja powinna opierać się na nakładaniu na nie specjalnego serum lub oleju rycynowego oraz piciu naparu ze skrzypu polnego. Odżywione brwi warto przeczesywać grzebykiem, malować za pomocą kredki lub cienia oraz utrwalać bezbarwnym woskiem.