Jeśli zmagasz się z nadwagą, z pewnością pragniesz podjąć działania, mające na celu walkę z nadprogramowymi kilogramami. Pamiętaj jednak, że w terapii – związanej z planowanym obniżaniem wagi ciała – bardzo ważne jest uprzednie ustalenie przyczyn nadwagi i ocena ogólnego stanu zdrowia osoby, poddawanej takiemu leczeniu. Dlatego też dopiero wtedy, gdy okaże się, iż występująca u ciebie nadwaga, nie jest wynikiem choroby lub przyjmowania leków, możesz podjąć się wyzwania, jakim jest samodzielne zrzucenie zbędnych kilogramów. Pamiętaj jednak, by cele – stawiane sobie przez ciebie w procesie leczenia nadwagi –  były osiągalne i realne do wykonania. Jeśli chcesz, by starania – dotyczące walki z nadwagą – były dla ciebie bezpieczne, zastosuj się do do kilku poniższych zasad.

Dieta a spadek wagi

Spadek wagi uzależniony jest od wprowadzenia zrównoważonej diety

Źródło: www.ogloszenia.wp.pl

Występująca u ciebie nadwaga, może być związana z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi. Jeśli ta sugestia, znajduje odzwierciedlenie w twoim przypadku, spróbuj wprowadzić pewne modyfikacje do swojej diety. Aby pozbyć się niepotrzebnych kilogramów,  ogranicz spożycie słodyczy i wysokokalorycznych posiłków. Co więcej, wykreśl ze swojego jadłospisu pokarmy tłuste, smażone i pieczone, zastępując je daniami gotowanymi. Staraj się także spożywać potrawy lekkostrawne, na bazie ryb, niskotłuszczowego nabiału, a także świeżych owoców i warzyw. Jeśli chcesz walczyć z nadwagą, zminimalizuj również spożycie soli. Jedz regularnie, zjadając w ciągu doby około 4 do 5 niezbyt obfitych posiłków i staraj się pić dużo wody mineralnej.

Aktywność fizyczna w walce z nadwagą

Nawet rodzinny spacer moze być dla ciebie okazją do zrzucenia kilku kilogramów

Źródło: www.forsal.pl

Walcząc z nadwagą, powinnaś również postawić na stopniowe zwiększanie aktywności fizycznej, które będzie dostosowane do poziomu występującej u ciebie otyłości. Postaraj się dobrać formę ruchu odpowiednią dla twoich możliwości i upodobań. Możesz nawet zacząć od rodzinnych spacerów. Jeśli zdecydujesz się wprowadzić bardziej wymagające ćwiczenia, pamiętaj by każdorazowo poprzedzić je rozgrzewką. Aby odnieść najwięcej sukcesów w walce z nadwagą, twoje ćwiczenia powinny być także regularnie wykonywane, czyli minimum 2 do 3 razy w tygodniu.

Wsparcie farmaceutyczne

Walkę z nadwagą możesz wspierać stosowaniem preparatów aptecznych

Źródło: www.pieknojestwtobie.com

Terapię nadwagi możesz również połączyć z przyjmowaniem odpowiednich preparatów farmaceutycznych, które mogą wspierać podejmowane przez ciebie starania. Jednym z takich środków jest Calominal, zawierający w swoim składzie chitozan, posiadający zdolność do wiązania sporych ilości lipidów. Działanie preparatu Calominal opiera się na zmniejszaniu ilości cholesterolu i tłuszczów, wchłanianych z pożywienia do ludzkiego organizmu.