Już niebawem czeka nas zmiana czasu, a wraz z nią wieczory staną się dłuższe. W domową atmosferę idealnie wpiszą się jesienne zapachy w postaci świec i wosków. Otulą nas ciepłym światłem i  zapachem. Jakie zapachy najlepiej sprawdzą się jesienią? Czy lepiej jest wybrać świece czy też woski?

Jesienne zapachy

Jesienny nastrój można uzyskać dzięki dedykowanym tej porze roku kompozycjom wysokiej jakości wosków i świec, które nie są szkodliwe ani dla ludzi ani dla środowiska. Jesienne zapachy zamknięte w aromatycznych kompozycjach z nutkami dyni, jabłek, śliwek, miodu, przypraw korzennych i cynamonu, doskonale wpiszą się w otaczającą aurę. Pachną przeważnie cytrusami oraz kwiatami z ciepłą podstawą o zapachu piżma, bursztynu czy paczuli. Jesienią można też wybierać zapachy późnego lata, by zatrzymać je na dłużej. Do takich aromatów można zaliczyć zapach dojrzałych czereśni, malin czy ogrodu pełnego kwitnących kwiatów.

Świeca dyniowa

Świeca dyniowa (Źródło: kringle-candle.com.pl)

Zapach korzennej śliwki

Zapach korzennej śliwki (Źródło: artyferia.pl)

Świeca czereśniowa

Świeca czereśniowa (Źródło: aromahome.pl)

Woski czy świece?

Świece zapachowe występują w różnych wielkościach. Niektóre świeczki służą wyłącznie do przetestowania zapachu, inne przybrane są w małe i średnie słoiczki aż do wielkich słojów zawierających nawet ponad 800 gramów wosku zapachowego. W zależności od rozmiaru i wagi mogą one zapewniać od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin palenia i uwalniania przez cały czas tak samo intensywnego aromatu. Dla tych, którym zapachy szybko się nudzą, lepszym rozwiązaniem jest zakup wosków zapachowych, które pali się w specjalnych kominkach.

Kominek do wosków

Kominek do wosków (Źródło: candleworld.com.pl)

Chcąc wprowadzić do swojego domu jesienne zapachy, warto sięgnąć po świece i woski z korzennymi, owocowymi nutami na ciepłej podstawie o zapachu piżma, bursztynu czy paczuli.