Kiedy dowiadujesz się o tym, iż pod twoim sercem rozwija się maleńka istotka, zaczynasz się przygotowywać do jej przyjścia na świat i z niecierpliwością oczekujesz tego momentu. Niemniej, oprócz nieskrywanej radości i przejmującego oczekiwania, może w twojej głowie rodzić się wiele pytań i obaw, związanych ze zbliżającymi się wydarzeniami oraz przemianami, jakie zajdą w twoim ciele. Jak zatem możesz przygotować się mentalnie na zmiany, które przyniesie ze sobą ciąża? Dużą pomocą w tym względzie, może się dla ciebie okazać kalendarz ciąży.

Kalendarz ciąży – dlaczego może się przydać?

Jeśli jesteś w ciąży po raz pierwszy w życiu, prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy z tego, czego możesz się spodziewać po jej przebiegu. Co więcej, jak każda przyszła mama – nawet ta zachodząca kolejny raz w ciążę – pragniesz być świadoma etapów rozwoju swojego maluszka oraz być na bieżąco z wszelkimi ważnymi wydarzeniami, które będą się w jej w trakcie pojawiały. W celu sprostania oczekiwaniom kobiet w ciąży, stworzono kalendarz ciąży, który przedstawia opis ciąży tydzień po tygodniu. Opis ten może dotyczyć między innymi: wyróżnienia poszczególnych etapów rozwoju maleństwa, określenia dolegliwości i niepokojów typowych dla ciężarnych kobiet oraz przypomnienia o ważnych badaniach. Kalendarz ciąży może również służyć ci jako dziennik do zapisywania istotnych informacji o przebiegu ciąży. Będzie on zatem stanowić dla ciebie cenną pomoc w trakcie wyjątkowych 40 tygodni, podczas których będziesz oczekiwała na przyjście swojego potomka.

Gdzie szukać tego typu pomocy?

Kalendarza ciąży możesz szukać zarówno w Internecie (w formie artykułu, elektronicznej planszy lub specjalnej aplikacji/programu), jak i księgarniach (książki, papierowe kalendarze/dzienniki). Oto kila przykładów kalendarzy ciąży:

Kalendarz rysunkowy

Kalendarz rysunkowy (Źródło: www.emocjemamy.pl)

Kalendarz badań

Kalendarz badań (Źródło: www.iceis.pl)

 

Kalendarz ciąży w formie papierowej

Kalendarz ciąży w formie papierowej (Źródło: www.oferia.pl)

 

Kalendarz

Źródło: www.bemam.pl