Kaszki stanowią bardzo sycącą i smakowitą formę posiłku dla najmłodszych. Na rynku istnieje jednak bardzo wiele rodzajów takich kaszek. Jakimi kryteriami należy się zatem kierować przy wyborze odpowiedniego produktu dla swojej pociechy? Czy w istocie artykuły te są naprawdę bezpiecznymi i pełnowartościowymi posiłkami? A jeśli tak, to kiedy należy wprowadzić je do diety dziecka? Szczegółowych odpowiedzi na powyższe pytania, udzieli nam niniejszy artykuł.
Jaki produkt wybrać dla swojego dziecka?
Decydując się na zakup kaszek dla niemowląt, należy przede wszystkim wybierać produkty, które są dostosowane do wieku naszej pociechy. Informacja o tym, dla jakiej grupy wiekowej przeznaczony jest dany pokarm, zwykle zamieszczona jest na jego opakowaniu. Pierwsza kaszka – którą podamy niemowlakowi – powinna być bezmleczna i bezglutenowa (kukurydziana lub ryżowa). Posiłek ten możemy przyrządzić na własnym mleku, pokarmie modyfikowanym lub wodzie źródlanej. Gdy nasz maluszek zaakceptuje już kaszkę w swoim jadłospisie, sięgnijmy po produkty mleczno-ryżowe, które przyrządza się na wodzie. Kiedy niemowlę nieco podrośnie, możemy wybierać dla niego posiłki w różnych wersjach smakowych. Dobrym wyborem są na przykład bananowe kaszki Nestle. Dziesięciomiesięczny bobas jest już gotowy na przyjęcie kaszek pszennych i wielozbożowych oraz owsianek. Jeśli zajdzie taka potrzeba, w sklepach możemy także nabyć kaszki o specjalnym przeznaczeniu: wspomagające trawienie, regulujące pracę jelit (Nestle kaszki „Zdrowy Brzuszek”) lub budujące odporność.
Kiedy i dlaczego warto podawać kaszki niemowlakowi?
Najlepiej będzie, gdy po raz pierwszy kaszkę podamy swojemu bobasowi w 6 lub 7 miesiącu jego życia. Nie warto śpieszyć się z tym momentem, chyba że takie postępowanie zaleci lekarz pediatra. Dlaczego należy wprowadzić tego rodzaju posiłki do jadłospisu niemowlaka? Ponieważ ich receptura zawiera ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka składniki – wybrane przez specjalistów – takie jak: witaminy A,D,E,K oraz witaminy z grupy B, wapń (niezbędny do rozwoju kości i zębów), a także żelazo (wspomagające proces tworzenia komórek krwi). Wiele kaszek posiada w swoim składzie również dodatkowe elementy, takie jak: jod, cynk i kwas foliowy. Posiłki te są doskonałym uzupełnieniem dań warzywno – mięsnych i owocowych.
Kaszki dla niemowląt stanowią źródło wielu cennych składników odżywczych. Aby jednak nasze maluszki mogły odnieść z nich maksymalną korzyść, powinnyśmy dobierać dla nich posiłki, które dostosowane są do ich wieku i indywidualnych potrzeb. Co więcej jeśli chcemy, by nasze bobasy zajadały się kaszkami z prawdziwym apetytem, podawajmy im produkty w ulubionych opcjach smakowych.
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.