Lato to zwykle czas wypoczynku i urlopów, podczas których zbieramy siły na kolejne miesiące pracy. Dobrym sposobem na letni relaks w trakcie wolnych dni – nielicznych w przypadku zapracowanych mam – jest poddanie się fascynującej i wciągającej lekturze. Dzisiejszy wpis poświęcony zostanie powieściom australijskiej autorki – Kate Morton – która za pośrednictwem swoich dzieł, wprowadza czytelników w świat rodzinnych tajemnic z pogranicza przeszłości i teraźniejszości. Porywające historie autorstwa Kate Morton – które czytający śledzą z zapartym tchem, aż do ostatnich stron książki – okraszone są licznymi inspiracjami zaczerpniętymi z klasyków literatury angielskiej, a czasem także ze świata baśni. Jako osoba pozostająca w bliskiej przyjaźni z literaturą, zachęcam do zapoznania się z kilkoma pozycjami tej współczesnej pisarki, które mogą nam – w ciągu najbliższych miesięcy – umilić leniwe popołudnia.

Dom w Riverton

Dom w Riverton

Źródło: www.creativemagazine.pl

„Dom w Riverton” to książka będąca powieściowym debiutem Kate Morton. Akcja powieści toczy się w obrębie dwóch planów czasowych – plan pierwszy to początki XX wieku, natomiast plan drugi to już jego schyłek. Osobą łączącą oba te światy jest główna bohaterka historii – Grace Bradley, którą poznajemy jako dziewięćdziesięcioośmioletnią pensjonariuszkę domu starców. Staruszkę odwiedza reżyserka filmu, który opowiadać ma o niewyjaśnionych wydarzeniach z roku 1924. Rozegrały się one w rezydencji Riverton, gdzie w młodości Grece  pracowała jako służąca. W bohaterce budzą się uśpione wspomnienia, które przenoszą ją w przeszłość i pozwalają na odkrycie prawdy o tajemniczym wydarzeniu, które na zawsze pozostało w jej pamięci.

Zapomniany ogród

Źródło: www.creativemagazine.pl

Zapomniany ogród

„Zapomniany ogród” to bestseller roku 2008 w Wielkiej Brytanii. Ta książka – autorstwa Kate Morton – opowiada historię pokolenia kobiet i łączącego ich sekretu. Jest ona opowieścią o poszukiwaniu korzeni i własnej tożsamości. Akcja powieści zawiązuje się w roku 1913, gdy na statku płynącym z Londynu do Australii, zostaje porzucona mała dziewczynka. Wkrótce zostaje ona przygarnięta przez bezdzietną parę. Kiedy w dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin dziewczyna dowiaduje się o tym, że jest podrzutkiem, postanawia powrócić do Anglii, by odkryć prawdę o swym pochodzeniu. Po latach, w podobną podróż do dalekiej Kornwalii, wyrusza jej wnuczka i dzięki zapiskom babci, odsłania kolejne fragmenty rodzinnej tajemnicy. Klucz do prawdy o przeszłości znajduje się w starej chacie na szczycie klifu, otaczającym go ogrodzie, sekretnym labiryncie i wiekowym dworze.