Choć brytyjski serial komediowy „Co ludzie powiedzą?” liczy sobie już ponad dwadzieścia lat, nadal bawi kolejne pokolenia widzów. Wyróżnia go bowiem ponadczasowa tematyka i angielski humor, w najczystszej postaci. O czym opowiada fabuła serialu? Kto zagrał w nim główną rolę?

„Co ludzie powiedzą?” – fabuła

Fabuła serialu skupia się na zabawnych życiowych perypetiach Hiacynty – snobistycznej pani domu, która stara się uchodzić za znacznie zamożniejszą, niż jest w rzeczywistości. Jej próby dostania się do wyższych sfer i kontrolowania otoczenia, wywołują uśmiech na ustach oglądających. Bohaterka swoimi działaniami zaburza spokój sąsiadów – Elżbiety i Emmeta. Największą udrękę przeżywa jednak Richard – mąż Hiacynty, człowiek całkowicie przez nią zdominowany.

Bohaterka serialu - Hiacynta - wciąż kontroluje swoje otoczenie, w tym najbliższych sąsiadów

Bohaterka serialu – Hiacynta – wciąż kontroluje swoje otoczenie, w tym najbliższych sąsiadów (Źródło: www.koval.com.pl)

Hiacynta z mężem - Richardem

Hiacynta z mężem – Richardem (Źródło: www.swiatseriali.interia.pl)

Grę pozorów, jaką jest życie bohaterki, skutecznie rujnuje jej nieokrzesana rodzina – w tym Róża, Powolniak, Stokrotka, tatuś i mąż Wioletty Bruce – oraz własne niedostatki w towarzyskim obyciu. To sprawia, iż starania Hiacynty zawsze kończą się niepowodzeniem.

Rodzina Hiacynty - Stokrotka i Powolniak

Rodzina Hiacynty – Stokrotka i Powolniak (Źródło: www.cda.pl)

Na uwagę zasługuje także nazwisko głównej bohaterki – Bucket, co w wolnym tłumaczeniu oznacza wiadro. Każe ona wymawiać je jako Bouquet – po francusku bukiet, aby dodać sobie klasy. Niestety, otoczenie wciąż o tym zapomina i bohaterka przeżywa istne katusze, wciąż musząc poprawiać swoich rozmówców.

Hiacynta, czyli Patricia Routledge
W lutym tego roku Patricia Routledge skończy 88 lat

W lutym tego roku Patricia Routledge skończy 88 lat (Źródło: www.youtube.com)

Serial „co ludzie powiedzą?” nigdy nie odniósłby takiego sukcesu, gdyby nie doskonała kreacja aktorska charyzmatycznej Patrici Routledge, która zagrała Hiacyntę. Ta brytyjska aktorka i piosenkarka urodziła się w roku 1927 w Tranmere. W zawodzie tym Patricia zadebiutowała na Broadwayu w 1966 roku. Potem zagrała jeszcze w kilkudziesięciu produkcjach filmowych oraz wielu sztukach teatralnych. W Wielkiej Brytanii dużym uznaniem cieszyła się jej rola w kryminalnym serialu „Śledztwa Hetty Waintropp”, w której wcieliła  się w postać starszej pani detektyw. Za zasługi w świecie kultury i sztuki, Patricia Routledge w 2004 roku została odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego.

Serial komediowy „Co ludzie powiedzą?” to doskonała rozrywka, pełna brytyjskiego humoru, który przypadnie do gustu większości z nas. Każdy odcinek opowiada zabawną historię z życia Hiacynty Bucket, czyli kobiety pozującej na arystokratkę, której plany zwykle nie dochodzą do skutku. Serial ten – choć pełen humoru – niesie w sobie także fundamentalna prawdę o tym, że w życiu nie warto niczego udawać.