Nasze oczy i wzrok każdego dnia narażone są na duży wysiłek. Wielu z nas pracuje przy komputerze, co w praktyce oznacza, że przez kilka godzin dziennie nieprzerwanie patrzymy w ekran. To może powodować zmęczenie oczu, a nawet pogorszenie się wzroku. Jak możemy w naturalny sposób zapobiec lub zmniejszyć te objawy? Pomóc może naturalna luteina na oczy.

Luteina na oczy – dlaczego warto ją stosować?

Luteina jest naturalnym, żółtym barwnikiem występującym w niektórych roślinach. Nie produkuje jej ludzki organizm, dlatego musi być mu dostarczana z zewnątrz. Jest bardzo cenna przede wszystkim dla naszych oczu. Dlaczego? Otóż najwięcej jej gromadzi się w plamce żółtej, która odpowiada za ostrość widzenia oraz rozróżniania barw. Zatem niedobór luteiny doprowadza do pogorszenia wzroku. Oprócz tego luteina na oczy działa też w sposób ochronny, gdyż tworzy naturalną barierę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Niedobór luteiny powoduje między innymi chorobę oczu nazywaną zwyrodnieniem plamki żółtej.

luteina na oczy

Luteinę powinny przyjmować szczególnie osoby pracujące wzrokiem, na przykład przy komputerze.
źródło: https://www.pexels.com

Są na nią narażone osoby, które pracują przy komputerze, zwłaszcza w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem, a także korzystające często z solarium. Dlatego warto przyjmować luteinę profilaktycznie w formie suplementu diety. Zaleca się jej stosowanie także osobom genetycznie obciążonym jaskrą bądź zaćmą.

Suplementy diety z luteiną

Jak już wspomnieliśmy, nasz organizm nie wytwarza luteiny, wobec tego musimy ją dostarczyć do organizmu w inny sposób. Najprościej jest ją suplementować, nawet profilaktycznie. Suplement diety Doppelherz activ Na oczy Forte to jeden z dostępnych na rynku środków zawierających luteinę.

luteina na oczy

Doppelherz activ Na oczy Forte
źródło: https://www.doppelherz.pl

W jego składzie znajduje się nie tylko luteina na oczy, ale także ekstrakt z borówki, który korzystnie wpływa na mikrokrążenie w siatkówce oka i uelastycznia naczynia krwionośne.