Wreszcie nadeszła kalendarzowa wiosna. Zanim jednak wiosenna aura na dobre zadomowi się w otaczającej nas przyrodzie, możemy już teraz wprowadzać pewne jej akcenty do własnego wyglądu. Elementem, który bezsprzecznie stanowi największą ozdobę każdej z nas, są oczy. Dlatego warto poświęcić trochę więcej uwagi na odpowiednie podkreślenie ich urody. Aby owo podkreślenie w pełni współgrało z atmosferą rozpoczętego sezonu, dowiedzmy się jaki makijaż oczu będzie najmodniejszy tegorocznej wiosny.

Kolorystyczne trendy

Makijaż oczu - pastelowy

Źródło: www.elle.pl

Tej wiosny najmodniejszym makijażem oczu będzie tak zwany make-up no make-up, czyli taki makijaż, który wygląda bardzo naturalnie. W związku z tym, pożądanymi cieniami do powiek w tym sezonie, okażą matowe produkty w kolorach: beżu, jasnego różu i brzoskwini. Pastele opanują zresztą wszystkie wiosenne makijaże, nawet te, z wykorzystaniem cieni satynowych i brokatowych oraz tworzących efekt tafli wody. Wiosną sięgać będziemy także po odcienie fioletu, koloru niebieskiego oraz po pistacjową zieleń. W tym sezonie, makijaż oczu możemy wykonywać również za pomocą subtelnie mieniących się odcieni brązu, szarości, a także mocno mieniącego się złota i miedzi. Co ważne, tej wiosny makijaż smoky eyes nadal nie wychodzi z mody, jednak warto przy wykonywaniu takiego make – upu, zrezygnować z używania cieni w kolorze głębokiego granatu, jak również ciężkiego grafitu.

Piękne rzęsy zawsze w modzie

Długie i gęste rzęsy

Źródło: www.kobieta.onet.pl

Żaden makijaż oczu nie powinien obyć się bez podkreślenia piękna naszych rzęs. W obecnym sezonie wiosennym, rzęsy powinny być długie i gęste, co w zasadzie nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli nie jesteśmy jednak zadowolone ze stanu naszych rzęs, możemy sięgnąć po serum stymulujące ich wzrost, które nakłada się na noc. Dobrym sposobem na uzyskanie spektakularnego efektu na swoich rzęsach, jest używanie dobrej maskary z grubą szczoteczką i gęstymi włoskami o różnej długości. Taka szczoteczka sprawi bowiem, że każda nasza rzęsa zostanie dokładnie pomalowana i rozdzielona od pozostałych. Szczególną uwagę poświęćmy również na dokładne wytuszowanie rzęs, znajdujących się w zewnętrznych kącikach naszych oczu.