Jeśli zastanawiasz się nad przygarnięciem czworonoga – który stanie się przyjacielem oraz doskonałym towarzyszem zabaw dla twojej rodziny – powinnaś przeczytać ten artykuł i dokładnie przyjrzeć się zamieszczonym poniżej zdjęciom! Ich bohaterem okaże się bowiem maltańczyk -piesek, którego usposobienie i wygląd są tak ujmujące, że nawet słodki kot z filmu „Shrek”, nie jest w stanie z nim konkurować.

Charakterystyka rasy

Maltańczyk to piesek niewielkich rozmiarów, pełen gracji i wyrafinowanej urody, przez co na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie delikatnej maskotki lub luksusowego kanapowca, który najchętniej nie opuszczałby swojej jedwabnej poduszki. Nic bardziej mylnego, choć czworonóg tej rasy wyróżnia się niekwestionowanym wdziękiem, jest on również pieskiem o bogatej osobowości, obdarzonym dużą dozą wrażliwości oraz inteligencji. Figlarne spojrzenie tego pieska ujawnia również jego radosny i żywiołowy charakter. Maltańczyk potrafi bardzo szybko przywiązać się do właściciela, być mu bardzo oddany i posłuszny. Piesek ten jest także niezwykle ufny wobec ludzi i towarzyski, dlatego jego największym „defektem” jest całkowity brak odporności na samotność. Warto również wiedzieć, że pies tej rasy posiada włosy – które nie linieją i nie są szkodliwe dla alergików –  niemniej wymagają  regularnego czesania, mycia i sporadycznego strzyżenia. Poza tym, codziennej pielęgnacji należy poddawać również zęby i oczy tego słodkiego biszona.

Maltańczyk i dzieci

Maltańczyki ze względu na swoje przyjazne, a zarazem żywiołowe usposobienie są uwielbiane przez dzieci. Należy jednak pamiętać, że piesek ten, choć przepada za zabawą, nie jest typem psa podwórkowego, skłonnego do zbyt dużego wysiłku fizycznego. Maltańczyk przepada za to za przytulaniem i głaskaniem. Dzieci mogą również z powodzeniem przebierać go w piękne ubranka. Niemniej najmłodsi nigdy nie powinni wykorzystywać uległości maltańczyka, do traktowania go jako zabawki.

Poniżej znajdziesz kilka zdjęć, przedstawiających maltańczyki. Przyjrzyj się im dokładnie i pozwól tym pieskom skraść swoje serce.

maltańczyk 1

Źródło: www.abc.forum.gazeta.pl

Maltańczyk 2

Źródło:pl.wikipedia.org

Maltańczyk 3

Źródło: www.czteronozna-terapia.blogspot.com

Maltańczyk 4

Źródło: www.bichionmaltezdevanzare.ro