Po mroźnej zimie nasze dłonie i paznokcie mogą pozostawiać wiele do życzenia. Dlatego wraz ze zbliżającą się wiosną, dobrze jest skupić się na regeneracji dłoni i zapoznać się z propozycjami projektantów na modną stylizację paznokci. Jakie zatem trendy będą najwyraźniejsze w wiosennym i letnim manicure 2018? W dzisiejszym wpisie zostaną zaprezentowane najważniejsze tendencje stylizacyjne na zbliżający się sezon.

Abstrakcyjne wzory i karminowy oranż
Karminowy manicure

Karminowy manicure (Źródło: vumag.pl)

Manicure 2018 – według projektantów – będzie cechowało się abstrakcyjnymi wzorami przypominającymi marmurowe zygzaki lub rozlane akwarele. Desenie te najlepiej będzie komponować z odcieniami chłodnego błękitu. Modnym motywem okażą się także fale, najlepiej w wersji biało-transparentnej. Takie manicure nosiły na przykład modelki na pokazie House of Holland, który prezentował główne trendy zbliżającego się sezonu. Najbardziej pożądanym kolorem manicure na wiosnę i lato 2018, staną się jasnoczerwone paznokcie. Na pokazach Cividiniego, Giorgio Armaniego oraz Sonii Rykiel liczyły się bowiem jaskrawe – a nawet neonowe – barwy karminu i oranżu.

Czarny manicure 2018 i trendy z Instagrama
Czarny manicure

Czarny manicure (Źródło: styl.fm)

Jakie jeszcze kolory paznokci będą modne w pierwszych miesiącach 2018 roku? Wbrew pozorom, mimo wiosenno-letniej aury, nasze paznokcie ozdobią ciemne odcienie grafitu, granatu i głębokiej czerni. Co istotne, warto pamiętać, że manicure o takiej tonacji najlepiej prezentuje się na krótszych paznokciach. Dla urozmaicenia czarnego manicure, dobrze jest dwa wybrane paznokcie pokryć błyszczącym top coatem albo wetrzeć w nie brokatowy proszek. Obecnie poza projektantami, znaczący wpływ na trendy w modzie ma Internet – a w zasadzie Instagram. Nie inaczej rzecz się ma z paznokciami. W mediach społecznościowych na dłoniach influencerek królują w tym momencie: naklejki, metaliczne lakiery z efektem dyskotekowej kuli i brokatowe ombre.

Manicure 2018 będzie charakteryzowało się abstrakcyjnymi wzorami, barwami karminowego oranżu, czerni, grafitu i granatu, jak również brokatowymi i błyszczącymi dodatkami.