Chłodne dni, które towarzyszą nam od ostatnich dwóch miesięcy, skłaniają nas do zarzucania na siebie ciepłych swetrów, kurtek i płaszczy. Jeśli zastanawiamy się właśnie nad zakupem takiego odzienia i chcemy, aby nasze jesienne okrycia wierzchnie zapewniały nam nie tylko komfort, ale także stanowiły idealne dopełnienie i ozdobę codziennych stylizacji, koniecznie zapoznajmy się z poniższym artykułem. Omówimy w nim trendy, które będą królowały w sklepach i na ulicach, podczas trwającej jesieni i nadciągającej zimy. Może wśród nich, znajdziemy propozycje, które przypadną nam do gustu.

Najnowsze trendy kolorystyczne
Okrycia wierzchnie w kolorach szarości będą królowały w tym sezonie

Okrycia wierzchnie w kolorach szarości będą królowały w tym sezonie (Źródło: www.babybluecoat.blogspot.com)

W tym sezonie, najmodniejsze okrycia wierzchnie będą pojawiały się w odcieniach szarości, które doskonale dopasują się do każdej stylizacji. Możemy łączyć je z dużymi filcowymi kapeluszami oraz długimi szalami. Co więcej, prócz klasycznych płaszczy w kolorze szarym, na wieszakach sklepowych pojawią się także barwne akcenty. Tej jesieni i zimy, bardzo modne okażą się bowiem kolorowe płaszczyki w różnych odcieniach beżu, czerwieni, chłodnego błękitu czy bordo. Ponadto nie zabraknie wzorzystych okryć, w tym płaszczy w klasyczną pepitkę. Z kolei sportowe kurtki w alpejskim stylu, w tym roku uwiodą nas kolorami granatu, czerwieni, zieleni i żółci.

Okrycia wierzchnie – główne fasony
Bomberka to prawdziwy hit tej jesieni

Bomberka to prawdziwy hit tej jesieni (Źródło: www.5aleja.com.pl)

Poza klasycznymi płaszczami, w tym sezonie pojawią się także inne propozycje od stylistów i projektantów. Wśród nich, najmodniejsze okażą się pikowane kurteczki, bomberki oraz kożuszki. Fasony te najczęściej ozdobią futerka, kieszenie oraz kolorowe nadruki. Innym hitem tegorocznej jesieni i zimy, będą również dzianinowe i futrzane kamizelki, pasujące zarówno do luźnych, jak i eleganckich stylizacji. Stworzą one idealne zestawy ze swetrami lub ramoneskami.

Okrycia wierzchnie, które w tym sezonie będą królowały na ulicach i w sklepach, to przede wszystkim klasyczne płaszcze, pikowane kurtki, bomberki, kożuszki oraz kamizelki. Pojawią się one głównie w odcieniach szarości, jednak nie zabraknie także okryć w innych kolorach, takich jak: beż, czerwień, zieleń, granat, żółć, chłodny błękit czy bordo. Płaszcze ozdobią także wzory w klasyczną pepitkę, natomiast kurtki uatrakcyjnią futerka, kieszenie oraz kolorowe nadruki.