W manikiurze jest jak w makijażu – modnych jest wiele barw. Zwykle jednak wybieramy dla siebie te, które nam się najbardziej podobają. Ale czy zawsze pasują one do naszych dłoni? Jak malować swoje paznokcie, by wyeksponować ich piękno? W jakich przypadkach sprawdzą się delikatne, a w jakich mocne kolory paznokci? W tych tematach wyczerpujących informacji udzieli nam poniższy wpis.

Delikatne paznokcie

Czy delikatne kolory lakierów pasują do nas? Jeśli mamy ładne paznokcie, jasny lakier podkreśli ich urodę. Jest też dobry do zniszczonych płytek, gdyż świetnie kamufluje wszelkie ich problemy i niedoskonałości. Warto przy tym wybierać rozbielone półtransparentne morele, róże i beże. Decydując się na delikatny lakier, weźmy pod uwagę kolor naszej skóry. Do jasnych dłoni pasują chłodne odcienie jasnych barw, z kolei do ciemnych ciepłe. W przypadku osób z oliwkową, opaloną cerą, jasne kolory niosą ze sobą kolejną korzyść. Mianowicie, pięknie współgrają ze złotą barwą skóry i podkreślają opaleniznę. Jeśli chcemy nieco ożywić delikatną stylizację paznokci, warto ciemnym lub złotym lakierem narysować na nich cienką kreskę lub przecinek, przy użyciu cienkiego pędzelka, na przykład po zużytym eyelinerze.

Delikatny kolor paznokci

Delikatny kolor paznokci (Źródło: zszywka.pl)

Mocne manikiur

Jeśli dysponujemy małymi paznokciami, krótkimi palcami oraz nieproporcjonalnymi dłońmi, do stylizacji paznokci wybierajmy kolory jeżyn, czerń, kobalt, odcienie jesiennych liści i ciemne czerwienie. Na dodatek dodają one elegancji kobietom dojrzałym. Aby manikiur nie był nudny, możemy pomalować intensywnym kolorem tylko pół płytki paznokcia, na przykład po przekątnej. Mocny akcent na dłoniach optycznie wydłuża palce i wysmukla płytki. Jest tak jednak wyłącznie w wypadku, gdy są one zadbane i starannie pomalowane. Ciemny, mocny kolor podkreśli bowiem wszelkie zniszczenia płytki i błędy w manikiurze.

Ciemne paznokcie

Ciemne paznokcie (Źródło: polki.pl)

Kolor i odcień wybieranych barw lakierów ma niemałe znaczenie, dla efektu na dłoniach, który staramy się osiągnąć. Delikatne, jasne kolory w łatwy sposób przykrywają niedoskonałości paznokcia, natomiast ciemne i intensywne wymagają dobrego stanu płytki i starannego wykonania procedury stylizacji paznokci.