Już za chwilę Dzień Dziecka, czyli ulubione święto naszych pociech. Świetnie usytuowane w ciepłym miesiącu, rzadko z brzydką pogodą, jest szansą na aktywne świętowanie. Tego dnia możemy podarować dziecku coś więcej niż zabawka, która za dwa dni trafi w kąt. Możemy podarować cały dzień wrażeń i świetnej zabawy. Zobacz, jakie mamy pomysły na aktywne spędzenie Dnia Dziecka. Może i my rodzice poczujemy się o te kilkadziesiąt lat młodsi?!

Wycieczka pełna wrażeń

żródło: czasdzieci.pl

żródło: czasdzieci.pl

Na pewno w Waszej okolicy znajduje się miejsce, w którym dzieci mogą bawić się cały dzień na świeżym powietrzu i przy tym nie nudzić się w ogóle. Są to parki rozrywki, najczęściej tematyczne, które powstają w ostatnim czasie w naszym kraju jak grzyby po deszczu. Ogromne bajkowe krainy, prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne labirynty, place zabaw, magiczne sztuczki, cudowne postacie, parki linowe i mnóstwo specjalnie wyszkolonych animatorów. Wystarczy tylko poszukać i na pewno w najbliższej okolicy znajdzie się takie miejsce. Nawet jeśli nie spędzimy tam całego dnia, wycieczkę można przedłużyć i zawitać do ulubionej pizzerii dziecka.

Spełnione marzenia

źródło: katalogmarzen.pl

źródło: katalogmarzen.pl

Innym sposobem na wymarzony Dzień Dziecka jest dla malucha spełnienie jednego z wielu jego marzeń. Rodzic najlepiej zna swoje dziecko i wie, o czym marzy pociecha. A czasem są to rzeczy dostępne na wyciągnięcie ręki, czasem trzeba trochę poszukać. Doskonałym sposobem na takie wyzwania stały się firmy oferujące prezenty w postaci wrażeń. Dla dzieci można tam znaleźć niesamowite prezenty, jak jazda na quadach, nauka jazdy rajdowej czy gokarty dla naszych prawie już dorosłych dzieci oraz coś dla młodszych, np. warsztaty pluszakowe, kulinarne, zajęcia edukacyjne z mnóstwem klocków LEGO lub cukierkowy pokaz. Prezent dla dziecka kupujemy wtedy w postaci voucherów i z dzieckiem decydujemy, kiedy go wykorzystać.