Kobiety korzystają ze swoich samochodów do realizowania rozmaitych zadań. Wśród nich są nie tylko zakupy i podróże do pracy. Auto zapewnia także możliwość transportu dzieci do szkoły lub przedszkola, wypadów z przyjaciółkami za miasto, do siłowni lub na basen. Pojazd współczesnej kobiety musi także spełniać określone wymagania stylistyczne oraz być komfortowy w obsłudze. Jaki samochód może odpowiadać oczekiwaniom kobiet, szczególnie tych, które posiadają dzieci? Czym powinno wyróżniać się auto, w którym mają podróżować najmłodsi? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w dzisiejszym poście.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Pierwszym wymogiem jaki stawia się samochodom, którymi poruszają się kobiety z dziećmi, są wysokie standardy bezpieczeństwa pojazdów. Warto zdecydować się na auto nowe lub jeśli jest używane – jak najnowsze. Dlaczego? Starsze konstrukcje są mniej odporne na deformacje i mają gorzej zaprojektowane strefy zgniotu. Myśląc o wyborze określonego modelu, dobrze jest sprawdzić, jakie miejsce zajmuje on w rankingu organizacji EuroNCA. Sprawdza ona poziom bezpieczeństwa samochodów przede wszystkim w testach zderzeniowych. Obecnie, w standardzie wielu aut znajduje się coraz więcej rozwiązań, które poprawiają bezpieczeństwo dzieci. Wybierając samochód, dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy jest on wyposażony w blokadę tylnych drzwi, która uniemożliwi dziecku otwarcie ich od środka. Warto sprawdzić też czy można zablokować elektrycznie otwierane szyby lub deaktywować poduszkę powietrzną od strony pasażera. Istotne jest również, by mocowania systemu ISOFIX były oznakowane na tyle dobrze, żeby każda osoba potrafiła prawidłowo zamocować fotelik.

Auto musi być przede wszystkim bezpieczne

Auto musi być przede wszystkim bezpieczne (Źródło: kobieta.dziennik.pl)

Samochód dla mamy – przydatne cechy

Samochód, w którym przewozi się dzieci wraz z fotelikami – a  nierzadko też ich wózki i zabawki – powinien być stosunkowo pojemny. Obowiązkowo musi być on zatem wyposażony w piątkę drzwi. Niestety, pojazdy tego typu zwykle nie są zbyt małe. Co zatem z parkowaniem? Z uwagi na to, warto pomyśleć o modelu wyposażonym w czujniki parkowania. Dla kobiety posiadającej dzieci sprawdzi się też pojazd z klimatyzacją i funkcją automatycznego otwierania bagażnika. Poza funkcjami związanymi z komfortem podróżowania, warto się też bliżej przyjrzeć kwestii spalania paliwa przez dany model auta. Ma to znaczenie, szczególnie wtedy, gdy dużo jeździ się po mieście. Wybierając samochód rodzinny, dobrze jest dowiedzieć się, jaki typ silnika wykorzystano w danym modelu.

Samochód musi być pojemny

Samochód powinien być pojemny (Źródło: dixi-car.pl)

Wybierając samochód, w którym będą podróżowały dzieci, warto wziąć zatem pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, komfortu i wygody podróżowania.