Nadszedł sezon wzmożonej zapadalności na przeziębienia i grypę. Być może problemy zdrowotne – typowe dla okresu jesiennego – niebawem nawiedzą także twój dom. Jednym z nieprzyjemnych objawów, który towarzyszy przeziębieniom, jest kaszel. Jest on bardzo dokuczliwy dla maluchów, które przez suchy, duszący kaszel, zwykle nie potrafią nawet spokojnie zasnąć. Dowiedz się zatem co powinnaś zrobić, jeśli tej jesieni suchy kaszel pojawi się także u twojego urwisa.

Charakterystyka kaszlu suchego

Kaszel suchy męczy dzieci szczególnie w nocy

Źródło: www.mamazone.pl

Suchy, duszący kaszel u dziecka, zazwyczaj towarzyszy infekcjom bakteryjnym i wirusowym, które właśnie zaczęły się rozwijać w jego małym organizmie. Charakterystyczny obraz kaszlu suchego, to krótkie, duszące kaszlnięcia, które nie kończą się odkrztuszaniem wydzieliny. Zazwyczaj kaszel ten utrudnia maluchowi oddychanie i przesypianie nocy, bowiem nasila się on właśnie po zmroku. Kaszel suchy jest również gwałtowny, jego napady są nagłe i bardzo trudno je opanować.

Co na kaszel suchy?

Podaj choremu dziecku wodę z miodem

Źródło: www.wakingtimes.com

Kaszel suchy u dziecka zwykle leczy się przy użyciu farmaceutyków przeciwkaszlowych, czyli hamujących odruch kaszlu, które są odpowiednie dla najmłodszych pacjentów. Jednak specjalistyczne leczenie – wskazane przez pediatrę –  możesz również wspierać stosując  sprawdzone, domowe sposoby na kaszel suchy. Do tego rodzaju metod, zalicza się między innymi nawilżanie powietrza w domu, w którym przebywa chory maluch. Możesz to robić za pomocą nawilżacza powietrza, jak i poprzez rozwieszenie mokrych ręczników na kaloryferach w swoim mieszkaniu. Aby twój mały pacjent mógł szybko wrócić do zdrowia, powinnaś również dbać o regularne wietrzenie każdego pomieszczenia w domu (w czasie, gdy dziecko przejdzie w inne miejsce). Suchy i duszący kaszel u twojego dziecka może również uśmierzyć częste podawanie mu samej wody lub wody z miodem. Napoje tego rodzaju powinny mieć temperaturę pokojową, mogą być także lekko ciepłe. Dobrym pomysłem jest również przygotowanie dla dziecka naparu z siemienia lnianego.