Zbliżanie się letniego sezonu, zazwyczaj powoduje w nas chęć zrzucenia nadprogramowych kilogramów, które pojawiły się w trakcie trwania zimowych miesięcy. Podczas chłodnych dni, zajadałyśmy się tłustymi daniami i większość czasu spędzałyśmy w pracy lub cieplutkim domu. Teraz, kiedy słońce świeci coraz mocniej, znacznie częściej jesteśmy zmuszone do zakładania cienkich ubrań, które sprzyjają eksponowaniu naszej sylwetki. Pod grubym golfem i długimi, ciepłymi spodniami, znacznie łatwiej było nam ukryć niedoskonałości, niż pod zwiewną sukienką, którą mamy ochotę założyć w upalne dni.  Co więcej, podczas lata będziemy miały jeszcze wiele okazji do założenia na siebie strojów kąpielowych. Aby nie mieć kompleksów, gdy nadejdą wakacje i wyczekiwany urlop, postarajcie się zawczasu zrzucić zbędne kilogramy. Czy zdążycie schudnąć jeszcze przed latem? Tak, jeśli zastosujecie się do kilku wskazówek.

Bezpieczne odchudzanie

Jeśli w szybkim czasie pragniemy zrzucić sporą ilość kilogramów, powinnyśmy zacząć całą procedurę odchudzania, od badań u lekarza. Jest to konieczne, bowiem jedynie specjalista w dziecinie medycyny, będzie w stanie stwierdzić, czy nasz organizm jest gotowy na podobną rewolucję. Jak zapewne wiemy, każda z  nas ma tendencję do przechowywania wody w organizmie. Zazwyczaj, odchudzanie rozpoczynamy od ograniczenia jej ilości. Niemniej, tylko lekarz może stwierdzić, czy pozbycie się wody z organizmu będzie dla nas bezpieczne. Poza tym, specjalista może określić ilość wody, której możemy się pozbyć, w sposób niezagrażający naszemu zdrowiu. Należy również mieć świadomość, iż zdarza się, że nasza nadwaga jest dziedziczna i nawet wdrażając wiele wskazówek, co do właściwego odchudzania się, nie będziemy mogły liczyć na spektakularne efekty naszych starań.

Jakie są na odchudzanie najlepsze sposoby? Zacznij od wody!

Picie dużych ilości wody mineralnej pomoże ci schudnąć

Źródło: www.polki.pl

Aby w szybkim czasie schudnąć,  powinnyśmy zacząć od picia dużej ilości wody mineralnej. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że woda przyspiesza nasz metabolizm, a po drugie, wypełnia ona nasz żołądek, dzięki czemu nie mamy ochoty na podjadanie. Picie dużej ilości świeżej wody mineralnej, pomaga zrzucić nawet 0,2 kg w ciągu dnia, dlatego naprawdę warto zastosować tę metodę. Nawet duża dawka wody, nie zrobi nam krzywdy, a może jedynie pomóc w utracie zbędnych kilogramów. Woda wypłukuje z organizmu niebezpieczne dla niego toksyny oraz pomaga schudnąć każdej z nas, bez względu na nasz stan zdrowia czy rodzaj otyłości, z którą się zmagamy.

Odpowiednio zbilansowana dieta pomoże ci zrzucić zbędne kilogramy

Źródło: www.tescomagazyn.pl

Dieta – konieczny warunek

Niestety, bez wdrożenia odpowiedniej diety, nie możemy liczyć na sukcesy w procesie odchudzania. Jeśli naprawdę chcemy schudnąć, dieta jest dla nas niezbędna. Nie możemy sobie pozwolić na jedzenie wszystkiego, co tylko wpadnie nam w ręce. Musimy planować swoje posiłki i wybierać pokarmy, które będą zawierały odpowiednią ilość potrzebnych nam składników odżywczych. Wielu dietetyków stwierdza, iż dobrym sposobem na odchudzanie się, jest ograniczenie ilości węglowodanów w naszej diecie. Można to zrobić poprzez rezygnację ze spożywania białego chleba i ryżu, które nie dają naszemu organizmowi dużej ilości energii, a przyczyniają się tylko do powstawania zbędnej tkanki tłuszczowej. Produkty te należy zamienić na posiłki, które zawierają węglowodany, ale dostarczają nam większej ilości energii. Do nich możemy zaliczyć: chleb pełnoziarnisty, brązowy ryż, płatki owsiane, ryż pełnoziarnisty. Białko natomiast, powinnyśmy pozyskiwać z takich produktów jak: soja, ciecierzyca, ryby, mleko, jajka i czarna fasola.  Poza tym, chcąc schudnąć, musimy jeść dużo warzyw i owoców oraz ograniczać spożycie soli. Konsumowane przez nas posiłki powinny być małe, ale częste. Przed zjedzeniem dużego posiłku, warto wypić szklankę wody, aby niepotrzebnie się nie przejeść. Nie należy również jeść tzw. jedzenia śmieciowego. Jeśli chcemy cieszyć się piękną sylwetką podczas lata, powinnyśmy również nie jeść obfitych posiłków na noc. Ostatnie danie możemy skonsumować najpóźniej o godzinie 19.00. Po upływie tej godziny, warto pić już tylko wodę lub zjeść jakiś owoc.