Wiosna już stoi u progu naszych drzwi, dlatego też zanim ruszymy na zakupy w poszukiwaniu brakujących elementów wiosennej garderoby, warto, abyśmy poznały trendy, które w najbliższym czasie zdominują półki i wieszaki w sklepach odzieżowych. Jeśli zawczasu przemyślimy nasze zakupy, staną się one dużo prostsze i bardziej trafione. Czas zatem na poznanie propozycji projektantów na zbliżający się sezon wiosenny.

Szalony eklektyzm

Wiosna przyniesie ze sobą naprawdę sporą ilość trendów. Dlatego łatwiej będzie wymienić tendencje modowe, które nie będą modne w tym sezonie, niż te, które będą w nim królowały. Prawdę powiedziawszy, tej wiosny modne będzie w zasadzie wszystko. Co więcej, hitem okaże się stylistyczny eklektyzm, czyli łączenie ze sobą różnorakich trendów, zaczerpniętych z różnych stylów i epok. Bardziej od trzymania się określonych tendencji, wiosną tego roku liczyć się będzie sposób noszenia i łączenia, pozornie niepasujących do siebie elementów. W związku z tym sklepy odzieżowe będą wypełnione ubraniami o różnorakiej stylistyce, która pozwoli nam na swobodny wybór odzieży, w ulubionej formie.

Retro i etniczne klimaty

W zbliżającym się sezonie modne okaże się wszystko to, co inspirowane jest modą ubiegłego wieku. Dlatego będziemy mogły sięgnąć zarówno po proste i grandżowe fasony – zaczerpnięte z lat 90, graficzne wzory z lat 50, ubrania w stylu hippie i bobo – w tym szerokie spodnie i zwiewne sukienki – nawiązujące do mody lat 70, a nawet stroje stylizowane na lata 20. W istocie, odzież vintage okaże się hitem tego sezonu. Co więcej, wiosna 2016 przyniesie ze sobą eskalację popularności trendów etnicznych, zaczerpniętych z kultury wschodnioeuropejskiej, afrykańskiej, latynoskiej, azjatyckiej oraz country. Dlatego też sklepy odzieżowe wypełnią ubrania zamszowe, jeansowe oraz ozdobione między innymi: falbanami, wzorami folkowymi i frędzlami. Poniżej znajdziemy zdjęcia z wybiegów, na których znajdują się kreacje, wpisujące się w stylistykę wiosennego sezonu.

Etno

Źródło: www.zeberka.pl

Folk

Źródło: www.kraina-stylu.pl

Eklektyzm

Źródło: www.lamode.info

Retro

Źródło: www.elle.pl

Sukienki

Źródło: www.elle.pl