Jeśli jesteś mamą w okresie karmienia, możesz borykać się z problemem przemakania ubrań, w wyniku niespodziewanego wypływania mleka z twoich piersi. Rozwiązaniem tej kłopotliwej dla ciebie sytuacji, może być zastosowanie wkładek laktacyjnych. Wkładki laktacyjne to produkt niezbędny, zarówno dla kobiet, które dopiero co urodziły swojego dzidziusia, jak i dla tych, które już przed porodem, zmagają się z problemem sączenia się pokarmu początkowego. Zanim laktacja się ureguluje, zwykle musi minąć kilka tygodni od porodu, w czasie których pokarm wytwarza się non stop i już po 30 minutach od ostatniego karmienia, z twoich piersi znów wypływa mleko. Dlatego też w tym okresie, wkładki laktacyjne umieszczone w biustonoszu, są dla ciebie niezbędne. Na rynku znajduje się wiele ofert, dotyczących wkładek laktacyjnych. Czym one się od siebie różnią i która propozycja będzie dla ciebie najlepsza? Poznaj rodzaje wkładek laktacyjnych i wybierz dla siebie najlepsze rozwiązanie.

Jednorazowe wkładki laktacyjne

Jednorazowe wkładki laktacyjne

Źródło: www.sklepbobas.pl

Jednorazowe wkładki laktacyjne to produkt od lat dostępny w sprzedaży, bardzo lubiany i popularny wśród kobiet karmiących. Wkładki te występują w postaci krążków, zazwyczaj profilowanych. Warstwy zewnętrzne takich wkładek, zrobione są ze sprasowanej bawełny, natomiast środek z bawełny lub wkładu żelującego. Ten rodzaj wkładek jest bardzo wygodny w użyciu i nie wymaga prania. Wkładki laktacyjne jednorazowe różnią się od siebie wielkością, grubością, chłonnością oraz budową. Istnieją dwie wersje wkładek tego rodzaju: na dzień i na noc (które wykazują większą chłonność). Niestety, nie wszystkie oferowane na rynku wkładki jednorazowe są idealne. Wybierając dla siebie odpowiedni produkt, powinnaś zwracać uwagę na takie kwestie jak: przewiewność wkładek, to czy nie sztywnieją po nasiąknięciu, czy nie pozostawiają na skórze włókienek, czy skutecznie zatrzymują mleko i jego zapach, nawet przez kilka godzin oraz czy mają samoprzylepne paski, które uniemożliwiają „wędrowanie” wkładki po brodawkach. Decydując się na konkretny zakup, warto dowiedzieć się czy wkładki proponowane przez danego producenta, spełniają te wszystkie kryteria. Jeśli chcesz być zadowolona ze swoich jednorazowych wkładek, wybierz produkt cieszący się dobrymi opiniami wśród innych karmiących matek.

Wielorazowe wkładki laktacyjne

Źródło: www.archiwum.allegro.pl

Wielorazowe wkładki laktacyjne

Wraz z modą na ekologię, kilka lat temu pojawiły się w sprzedaży wielorazowe wkładki laktacyjne. Wkładki te uszyte są z kilku warstw materiału i są dostępne w różnych kolorach. Można je wielokrotnie prać, dzięki czemu są tanim i ekologicznym rozwiązaniem dla kobiet w trakcie laktacji. Niestety, wiele mam narzeka na to, iż tego typu wkładki laktacyjne, zazwyczaj szybko przeciekają, nie zatrzymują w sobie wilgoci i przyklejają się do brodawek. Niekiedy, ich odklejanie sprawia kobietom ból. Tylko niektóre z wkładek wielorazowych mają specjalną warstwę, służącą do odprowadzania wilgoci na zewnątrz. Wielorazowe wkładki laktacyjne sprawdzają się wtedy, gdy laktacja już nieco się ustabilizuje i z piersi wycieka niewiele mleka. Warto zauważyć, iż ten typ wkładek zazwyczaj nie posiada wyprofilowanego kształtu i jest dość gruby, co sprawia, że może być widoczny spod ubrania. Materiałowe wkładki, zamiast specjalnych pasków, posiadają na swojej powierzchni koronkowe ozdoby, które mają zapobiegać ich przemieszczaniu się w biustonoszu. Decydując się na zakup wkładek wielorazowego użycia, powinnaś zwracać uwagę na materiał z jakiego zostały one stworzone. Dobrym wyborem dla ciebie, będą wkładki uszyte z naturalnych materiałów, na przykład z bawełny, bambusa lub wełny. Kupując wkładki materiałowe, wybierz również takie, które będą przeznaczone do prania w pralce.