Każda z nas chciałaby cieszyć się zdrowymi i pięknymi włosami przez cały rok. Jednak każdy sezon pogodowy przynosi ze sobą wyzwania, którym musimy sprostać, aby utrzymać swoją fryzurę w odpowiednim stanie. Tego typu wyzwania nie są nam obce także latem, gdy włosy poddawane są szkodliwemu działaniu mocnych promieni słonecznych, a także wysokich temperatur. Lato to szczególny czas dla naszych włosów, także z innego powodu. Upalne dni skłaniają nas do testowania rozmaitych upięć włosów, niejednokrotnie będących dla nas zbawieniem, szczególnie wtedy, gdy nasze włosy są naprawdę długie i dodatkowo grzeją nasz kark i plecy. Co zatem powinnyśmy robić, aby móc cieszyć się zdrową i piękną, a zarazem praktyczną fryzurą w trakcie tegorocznego lata?

Zadbaj o kondycję włosów

Nasze włosy w 10-15 procentach składają się z wody, która w gorące dni częściowo paruje. Dlatego też, aby utrzymać swoją fryzurę w prawidłowej kondycji, powinnyśmy regularnie nawilżać nasze włosy, rekompensując w ten sposób braki w ich nawodnieniu. Aby podczas lata wzmocnić uszkodzone włosy, odpowiednim wyborem będzie dla nas nawilżający i myjący szampon oraz odżywka do włosów. Takie produkty powinny zawierać w swoim składzie keratynę, pantenol, aloes  lub miętę. Dobrym sposobem na utrzymanie świeżości naszej skóry na głowie, może być spryskiwanie jej w ciągu dnia chłodzącym sprayem do ciała. Właściwym uzupełnieniem naszej pielęgnacji włosów, może być także nawilżanie ich eliksirami z dodatkiem oleju, wieczorne schładzanie maską do włosów, nakładanie fluidów na suche końcówki i częste nawadnianie całego organizmu. Wszystkie te metody pomogą nam utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji, nawet podczas upalnego lata.

Wygodne i twarzowe upięcia

Zadbane włosy mogą nam posłużyć jako doskonały materiał do tworzenia bardzo ciekawych upięć, które dodatkowo ułatwią nam funkcjonowanie w trakcie gorących dni. Warto wspomnieć o tym, iż w ostatnim czasie bardzo modne stały się akcesoria do włosów,  w postaci gotowych wianków lub sztucznych kwiatów, które nadają fryzurom letniego i festiwalowego charakteru. Oto kilka propozycji, którymi możemy się zainspirować, chcąc cieszyć się wygodnymi i pełnymi letniego luzu upięciami.

Romanrtyczne upięcie z wiankiem

Romanrtyczne upięcie z wiankiem (Źródło: www.modacafe.pl)

Słowiańska korona

Bardzo modna tego lata słowiańska korona (Źródło: www.glamour.pl)

Letnie opaski ozdobią zarówno długie jak i krótkie fryzury

Letnie opaski ozdobią zarówno długie jak i krótkie fryzury (Źródło: www.lovefashionblog.com)

Luźny kok w sam raz na plażowanie

Luźny kok w sam raz na plażowanie (Źródło: www.fryzury.wieszjak.polki.pl)