Wrocław to wyjątkowe miejsce na wyjazd z dzieckiem niezależnie od pory roku. Latem można korzystać z mnóstwa atrakcji na świeżym powietrzu i poznać np. urok ogrodu zoologicznego, a zimą zachwycać się jarmarkiem świątecznym z wieloma atrakcjami dla maluchów. Co jednak warto zrobić podczas takiego wyjazdu z pociechą?

Kolejkowo – nie tylko dla miłośników kolei

Kolejkowo to idealna atrakcja dla rodzin z dziećmi, ponieważ zachwyca odwiedzających w każdym wieku. To miejsce, w którym znajduje się ogromna makieta Dolnego Śląska, skupiająca się głównie na kolei, ale nie tylko. Miniaturowe wsie, miasteczka i pociągi dostępne są w Sky Tower, czyli najwyższym budynku we Wrocławiu. Odwiedzenie drapacza chmur warto połączyć z wizytą na jego punkcie widokowym, który został umieszczony na 49. piętrze.

W Kolejkowie można zobaczyć wszystkie najważniejsze obiekty Wrocławia w miniaturowych wersjach. Makieta odwzorowuje realne miejsca z dbałością o każdy szczegół – przedstawia także różnorodnych mieszkańców miasta i okolic. To aż 900 metrów kwadratowych ekspozycji, na której znajduje się ponad 3 tysiące figurek i 500 metrów torowiska.

Hydropolis – atrakcja dla dzieci i dorosłych

Hydropolis to miejsce, które warto odwiedzić, ponieważ łączy w sobie rozrywkę z nauką. Składająca się z 7 stref tematycznych wystawa dostarcza mnóstwo wiedzy na temat wody w ciekawy i przystępny sposób. W budynku zlokalizowanym przy ul. Na Grobli 17 powstała specjalna strefa dla dzieci. Maluchy skorzystają tam z gier multimedialnych i sali kinowej.

To idealne miejsce na wycieczkę, jeśli lubisz łączyć naukę z zabawą. Możesz być pewna, że nie tylko Twoje dziecko wyciągnie z tej wizyty coś nowego, ale i Ty dowiesz się czegoś ciekawego na temat wody. Po zakończonym zwiedzaniu poleca się skorzystać ze sklepiku z pamiątkami, gdzie znajduje się sporo materiałów edukacyjnych dla maluchów w każdym wieku.

Afrykarium – wyjątkowy ogród w zoo

Wrocławskie zoo to miejsce, które nikomu nie trzeba przedstawiać. Podczas wycieczki z dzieckiem stanowi ono punkt obowiązkowy. Warto jednak zwrócić uwagę na szczególną strefę ogrodu, czyli Afrykarium. Nie możecie pominąć go podczas zwiedzania! To największe oceanarium w całej Polsce, gromadzące ponad 20 basenów i akwariów.

W tym miejscu Twoje dziecko stanie ramię w ramię z niesamowitymi stworzeniami z mórz i oceanów, które będą tuż obok niego, za szybą. To niezwykłe przeżycie dla małych odkrywców, którzy z chęcią słuchają o kolejnych rybach i ssakach zamieszkujących głębokie wody. A to jeszcze nie wszystko, bo Afrykarium to także cała masa stworzeń lądowych i powietrznych.

Park trampolin w stolicy Dolnego Śląska

GOjump to idealne miejsce dla maluchów, które kochają aktywność fizyczną i mają niespożyte pokłady energii. Trzeba jednak przyznać, że rodzice również bawią się tam świetnie. Park udostępnia trampoliny do skakania, baseny z gąbkami i wiele innych atrakcji dla dzieci. Co więcej, da się tam zorganizować imprezę urodzinową pociechy lub zapisać szkraba na zajęcia z instruktorem.

Co robić we Wrocławiu? Szukanie krasnali!

Wrocław to miasto idealne do zwiedzania na pieszo. Atrakcje turystyczne znajdują się tam w większości w niedalekiej okolicy od siebie, a w razie potrzeby zawsze można skorzystać z rozbudowanych połączeń komunikacji miejskiej. Podczas chodzenia po stolicy Dolnego Śląska w wielu miejscach trafia się na rzeźby niewielkich krasnali. Ma to związek z wieloletnią tradycją miasta, gdyż figurki pojawiają się nieustanie od prawie 20 lat.

Poszukiwanie kolejnych krasnoludków to jedna z największych atrakcji dla maluchów. W sklepach z pamiątkami są specjalne mapy krasnali, które pomagają w szukaniu rzeźb. Spacerując po Wrocławiu, co chwilę widzi się, jak rodzice fotografują swoje ucieszone szkraby z małymi figurkami. To idealny sposób na połączenie spaceru ze zwiedzaniem np. wrocławskiego rynku, ale nie tylko.

Wrocław z dzieckiem – plac zabaw

Gdy rodzice chcą już nieco odetchnąć, a maluchy wciąż tryskają energią, to najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się na plac zabaw. Zjeżdżalnie, huśtawki czy karuzele to zawsze dobry pomysł, a we Wrocławiu nie można narzekać na brak ciekawych miejsc do aktywności na dworze. Place zabaw znajdują się, m.in. w Parku Szczytnickim, Parku Staszica czy Ogrodzie Staromiejskim.

Weekend z dzieckiem we Wrocławiu to idealny pomysł na wakacje, ferie czy przerwę świąteczną. Do popularnych atrakcji warto rezerwować bilety z wyprzedzeniem. Poza tym wszystko da się załatwić online, a podczas zwiedzania z maluchami doczekasz się wielu zniżek. Miłego wyjazdu!